Haberler
Vestel Genel Müdürü Güler: “Tarihin En Büyük ve En Hızlı Dijital Devrimini Yaşıyoruz!”
              Müstakil Sanayici ve Isadamlari Dernegi (MÜSIAD) Konya Subesi tarafindan düzenlenen konferansa Vestel  Ticaret A.S Satis ve Pazarlama Genel Müdürü - Türkiye Beyaz Esya Sanayicileri Dernegi (TÜRKBESD) Baskani Ergün Güler konuk oldu. MÜSIAD Konya Subesi brifing salonunda gerçeklestirilen konferansta “Dünya Ekonomisi Nereye Gidiyor, Vestel’in Gelisim Stratejileri” konusu degerlendirildi.

            Çok sayida MÜSIAD ve Genç MÜSIAD üyesinin katildigi konferansin açilis konusmasini yapan MÜSIAD Konya Subesi Baskan Yardimcisi Hifsi Soydemir, “Dünyada üretim odakliliktan pazar odakliliga ciddi bir geçis söz konusu. Biz bu noktada Vestel’i yakindan takip ediyoruz ve en çokta milli durusunu begeniyoruz” dedi.

            Vestel  Ticaret A.S Satis ve Pazarlama Genel Müdürü-TÜRKBESD Baskani Ergün Güler, Dünya ekonomisinin nereye gittigini, Vestel’in gelisim stratejilerini anlatti. Güler, “Vestel, 24 milyon adet üretim kapasitesine sahip. 15.439 çalisan sayisi ve 2,4 milyar dolar Türkiye genelinde en basarili 6’inci ihracatçi konumundadir. Türkiye’nin ilk insansiz hava aracini Vestel üretmistir. Türkiye’nin ilk yerli ve milli araba üretimi için 5 Babayigitten biri Vestel’dir. Günde 76 bin ürün üretilirken, yilda 15 milyon Elektronik, 9,4 milyon beyaz esya üretilmektedir. 155 ülkeye Ihracat yapan Vestel, 19 yildir Türkiye’nin ihracat sampiyonudur. Avrupa’nin televizyon pazarindaki 2 büyük oyuncudan biri olan Vestel, yüzde 80 televizyon, yüzde 30 ise beyaz esya ihracati yapmaktadir. Vestel City olarak bu yil içinde 100 Milyon dolar yatirim gerçeklestirdik.

            Tarihin en büyük ve en hizli dijital devrimini yasiyoruz. Dünya aslinda zor bir dogumun esiginde. Bir dogum sancisi içinde ama ne olacagi da belli degil. Son 10 yildir dünya ekonomik krizin içinden çikmaya çalisiyor. Dünyanin her yeri kayniyor. Zaman zaman nükleer savasin esigine geliyoruz. Hiç olmadigi kadar önemli gelismeler yasaniyor. Bunlar aslinda jeopolitik dogumun sancilari. Krizin çok da büyütülecek bir hadise olmadigi düsünüldü. Krizin çikmasini müteakip her ülke ayri ayri adimlar atmaya basladi. Bu dönem biraz uzun ve çalkantili olmustur. Krizin sadece denize düsen bir araba misali aslinda çok da büyütülecek bir hadise olmadigi düsünüldü. Klasik yöntemlerle bunun kolayca çözülebilecegi ön görüldü. Ancak, problem çok büyük, global ve mevcut sistemin bir problemiydi. Ve bu sefer daha güçlü araçlar devreye girdi. Dünya krizden çikti derken Yunanistan, ardindan diger Güney Avrupa ülkeleri ve Irlanda bize her seyi tekrar hatirlatti. Sorun sadece o anin ve o dönemin degil de, yillarin getirdigi sistematik bir problem ile karsi karsiya kalindigi nihayet idrak edildi. Görüldügü gibi kriz V seklinde degil L seklinde ve batinin sudan çikmasi zaman alacak. Bu en az 2-3 yillik bir süreç. ABD ve AB’nin bekledigi büyüme çok fazla zaman alacak” dedi.

            Konferansin sonunda MÜSIAD Konya Subesi Baskan Yardimcisi Hifsi Soydemir, Vestel Ticaret A.S Satis ve Pazarlama Genel Müdürü - Türkiye Beyaz Esya Sanayicileri Dernegi (TÜRKBESD) Baskani Ergün Güler’e hediye taktim etti. 

Önceki Haber Sonraki Haber