Haberler
Türkiye – Afrika Ekonomi Forumu’nda 1000’in üzerinde İş Görüşmesi Yapıldı

         MÜSIAD Konya Subesi tarafindan düzenlenen Türkiye – Afrika Ekonomi Forumu kapsaminda kente gelen 100 kisilik Afrikali is adami heyeti, Konya’dan ve diger illerden katilan 300’ün üzerinde is adamiyla ikili is görüsmesi gerçeklestirdi.

Programi degerlendiren MÜSIAD Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka, “Türkiye–Afrika Ekonomi Forumu” kapsaminda düzenlendigimiz panel oturumlarinin ardindan 2’inci gün de subemizde B2B toplantisi düzenlendi. Toplantimizda, 1000’in üzerinde ikili is görüsmesi yapildi.

Afrika, MÜSIAD Konya olarak en çok önemsedigimiz ve iliski kurmaya çalistigimiz, sanayici ve isadamlarimiz için de önemli potansiyel barindiran bir bölgedir. Afrika ile iliskilerimizi, ülkeler arasi anlasmalarin ya da ticaretin ötesinde dostluk temeline dayandiriyoruz. Bu yaklasimimiz Afrikali muhataplarimiz da memnuniyetle karsilanmaktadir. Bütün dünya, Afrika’ya madde temelinde bakarken bizim karsilikli menfaatleri, kazan-kazan ilkesini benimsiyor olmamiz, Afrika ile ticaretimizin de hizla gelismesinde en önemli faktördür. Afrika ülkeleriyle iliskilerimizi daha da canlandirmak için çalismalarimiza yogun bir sekilde devam edecegiz.

Sehrimizde Afrika’dan gelen bu kadar büyük bir isadami heyetini ilk kez agirliyoruz. Bu toplanti, karsilikli ticaretimize büyük katki saglayacaktir. Sanayicilerimizin, toplantinin hemen akabinde gerçeklestirdikleri is baglantilari da çalismalarimizin dogru temellerde yürütüldügünü göstermektedir. Ikili is görüsmelerinin, tüm is adamlarimiz için hayirli olmasini diliyorum” dedi.

            Afrikali is adami heyeti görüsmelerin ardindan Makine Fuarini, üye firmalarin is yerlerini ve fabrikalarini ziyaret etti.

Önceki Haber Sonraki Haber