Haberler
SELÇUKLU BELEDİYESİ’NDEN MÜSİAD KONYA ŞUBESİ’NE ZİYARET

Ocak ayi içerisinde 21. Olagan Genel Kurul’unu gerçeklestiren MÜSIAD Konya Subesi Yönetim Kurulu’na hayirli olsun ziyaretleri devam ediyor. Ziyaretler kapsaminda Selçuklu Belediye Baskani Ugur Ibrahim Altay da MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ne hayirli olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyaret esnasinda konusan MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek, “MÜSIAD Konya Sube olarak gerçeklestirdigimiz 21. Olagan Genel Kurulumuzun ardindan aramiza yeni katilan arkadaslarimizla yeni dönemde sehrimizin ve ülkemizin ekonomik, sosyal, kültürel vb. alanlarda gelisimine ve ülkemizin Yeni Türkiye hedefine katki saglamak üzere çalisma takvimimizi olusturduk ve bu dogrultuda faaliyetler gerçeklestirmeye gayret gösteriyoruz. Ülkemiz bu yeni dönemde hem bölgesinde hem de dünya üzerinde söz sahibi olmak adina önemli bir misyon üstlenmistir. Bir ülkenin dünya kamuoyunda söz sahibi olabilmesi için de öncelikle ekonomik anlamda rekabet edebilir konumda olmasi gerekmektedir. Bu anlamda biz isadamlarina yeni dönemde düsen en büyük görev ülkemizin ekonomik gelisimine katkida bulunmak ve bu dogrultuda daha fazla üretmektir. MÜSIAD Konya Subesi olarak bizler sehrimizi ve dernegimizi temsil ettigimiz her ortamda 500 milyar dolarlik ihracat hedefimizin gerçeklestirilmesi için daha fazla üretmek zorunda oldugumuzu ve bunun için de üretim kültürünün gelistirilmesi gerektigini dile getiriyoruz. Sehir olarak ihracatta yakaladigimiz büyümeyi önemsiyor ancak yeterli bulmuyoruz. Sehir olarak yakaladigimiz bu ivmenin artarak devam etmesini istiyoruz. Bunun için isadamlarimizin üretime tesvik edilmesi ve bu konuda desteklenmesi gerekmektedir. Bizler bu yeni dönemde geçmiste oldugu gibi sehrimizin yararina olacak projeler üretmeye, ortak akilla hareket etmeye devam edecegiz” dedi.

Baskan Dr. Lütfi Simsek ve Yönetim Kurulu Üyelerine basari dileklerini ileterek sözlerine baslayan Selçuklu Belediye Baskani Ugur Ibrahim Altay ise, “Ülkemizin ekonomik, sosyal, kültürel ve siyasal gelisiminde sivil toplum kuruluslarinin önemi büyüktür. Bu noktada MÜSIAD Konya Subesi yapmis oldugu çalismalarla sehrimizin gelisimine büyük katkilar vermis, önemli projelere imza atmis bir kurum olarak geçmiste büyük sorumluluklar üstlenmistir. Yeni dönemde de bu sorumluluk ve bilinçle hareket edecegine inancimiz tamdir. Bizler de bu sehrin yöneticileri olarak isadamlarimizin daha kolay çalisabilmeleri için sürekli çalisiyor, sanayicilerimizin yasadigi sorunlari yerinde tespit ederek çözüm üretme noktasinda çalismalarimizi sürdürüyoruz. Selçuklu Belediyesi olarak geçmiste oldugu gibi bunda sonra da sanayicilerimizin yaninda olmaya ve islerini kolaylastirma devam edecegiz. Ülke olarak yeni dönemde birlige ve beraberlige her zamankinden daha fazla ihtiyaç duydugumuz günümüzde ancak hep birlikte el ele verip çalisarak refaha ulasabiliriz” ifadelerini kullandi.   

Önceki Haber Sonraki Haber