Haberler
RUANDA BÜYÜKELÇİSİ’NDEN MÜSİAD KONYA’YA ZİYARET

 Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Konya’ya gelen Ruanda Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Williams Nkurunziza ve DEIK Ruanda Is Konyesi Baskani Ibrahim Özen ile birlikte MÜSIAD Konya Subesini ziyaret etti. Baskan Ömer Faruk Okka ile görüsen Büyükelçi Williams Nkurunziza’ya Konya tarimi ve sanayisi hakkinda bilgiler verildi.

Ziyarette konusan Ruanda Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Williams Nkurunziza, Konya ile Ruanda arasindaki karsilikli ticaretin artirilmasi gerektigini ifade etti. Büyükelçi Nkurunziza,  “Konya üretiyor, üretmeyi seviyor ve çok üretken bir sehir. Konya ile Ruanda’nin is birligini gelistirmeliyiz. Afrika’da genel anlamda istedigimiz tek sey ekonomimizin gelismesidir. Inaniyoruz ki tarim ve sanayide gelisim saglayabilirsek yoksulluk oranimiz da en düsük seviyelere inecektir. Genis ve verimli topraklara sahip olan Afrika’da tarim konusunda ileri seviyede degiliz. Bunun için Afrika-Türkiye ve özellikle Konya olarak çalismayiz. Türkiye ve Konya’nin Afrika’da önemli yatirimlar yapacagini ümit ediyoruz.

MÜSIAD Konya Subesi’nin çalismalarini yakindan takip ediyoruz. Konya ile Afrika arasindaki iliskiyi büyüttügünüz için hepinize ayri ayri tesekkür ediyorum. Konya’ya gelmekten ve MÜSIAD’ta olmaktan son derece mutluyum. DEIK Ruanda Is Konseyi Baskanligi görevini yürüten üyeniz Ibrahim Özen beye, iki ülke arasinda önemli bir is aktörü olmustur. Ikili iliskilerimizin gelistirilmesine katki saglayacagina inancimiz tamdir” dedi.

Ziyaretten duydugu memnuniyeti dile getiren MÜSIAD Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka’da “MÜSIAD Konya olarak Ruanda’yi ve Afrika’yi önemsiyoruz. Afrika ile ikili iliskilerimiz yakin tarihte artmaya basladi. Bunu artirmak için de Afrika ile ilgili çalismalar yürütmekteyiz. Afrika’da nerede ne yapabiliriz, ne üretebiliriz, ne satabiliriz ve ne satin alabilirinizin yollarini aramaktayiz” ifadelerine yer verdi.

 Baskan Okka, ziyaretin anisina Ruanda Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Williams Nkurunziza’ya hediye taktim etti.

Önceki Haber Sonraki Haber