Haberler
REKTÖR ŞAHİN’DEN MÜSİAD KONYA’YA İADE-İ ZİYARET

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sahin, rektör olarak atanmasinin ardindan kendisine hayirli olsun ziyareti gerçeklestiren MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek ve Yönetim Kurulu Üyelerine iade-i ziyarette bulundu.

Önemli konularin ele alindigi ziyaret esnasinda konusan Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sahin “MÜSIAD Konya Subesi, sehrimizde son yillarda yakalanan birlik ve beraberlik ruhunun olusmasina önemli katkilari olan bir kurum. Ayrica sehrimizi ve bölgemizi yakindan ilgilendiren projelerde imzasi olan etkin bir sivil toplum kurulusu olarak da çalismalarini devam ettiriyor. Bizler de is dünyasiyla olan isbirligimizi artirmak, sehrimizde olusan bu ruha katki saglamak, ülkemizin köklü egitim kurumlari arasinda yer alan üniversitemizi ulusal ve uluslararasi alanda daha da yukarilara tasimak için projeler gelistiriyor ve bu projelerimizi hayata geçirmek adina çalismalarimizi sürdürüyoruz. Ülkemizin 2023 yili için kendine koydugu hedefler hepimizin malumu. Bizler de kurum olarak göreve geldigimiz ilk günden bu yana bu hedeflere katki verebilmek adina çalismalarimizi yogunlastirdik. Is dünyamizin günümüzde yasadigi yetismis insan gücü ihtiyacina çözüm üretilmesinde üniversitelerimize büyük görevler düsüyor ve bizler bu sorumlulugumuzun farkindayiz.  Gerek ülke olarak gerekse de sehir olarak her alanda genis üretim yelpazesine sahibiz. Bu çerçevede bizlere düsen sahip oldugumuz bu üretim gamlarini bilim ve teknoloji ile bulusturarak yüksek katma deger olusturacak ürünler ve yeni teknolojiler üretmektir. Üniversite-sanayi isbirliginin önemi tam da bu noktada ortaya çikmaktadir. Bizler bu isbirliginin saglanmasi adina sehrimizi olusturan tüm kurumlarimizla istisareye ve ortak hareket etmeye hazir oldugumuzu dile getirmek istiyoruz” seklinde konustu. 

Akabinde konusan MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek de, “Selçuk Üniversitemiz kirk yili askin süredir sehrimizde egitim alaninda tasiyici bir rol oynamistir. Ulusal ve uluslararasi alanda yaptigi çalismalar ve yetistirdigi bilim insanlari ile hepimizin takdirini kazanmistir. Bu basarinin bugünden itibaren artarak devam edecegine inaniyoruz. MÜSIAD Konya Subesi olarak bizler de gerek ülkemizin gerekse de sehrimizin teknoloji odakli ve yüksek katma deger olusturacak ürünlerin üretimine bir an önce geçmesi ve bu konuda siçrama yapmasi gerektigini her platformda dile getiriyoruz. Sehir olarak seksen degisik sektörde üretim yapma potansiyeline sahibiz, burada egitim camiamiza ve bizlere düsen bu üretim kültürümüzü günümüz teknolojisi ile entegre hale getirmek ve teknolojik ürünler üretmektir. Üniversitelerimizde her türlü teknik donanima ve altyapiya sahip olarak yetisen ögrencilerimizin aldiklari egitimin artik sanayimizde pratige dönüserek önemli projeler ortaya çikmasi gerektigi kanaatindeyiz. Bunun saglanmasi ülkemizin hedefleri ve dünya üzerinde üstlendigi misyonun gerçeklesmesi açisindan büyük öneme sahip. Bizim, gelecegimiz olan gençlerimizin ve is âlemimizin siçramayi birlikte hareket ederek gerçeklestirecegine olan inancimiz tamdir” ifadelerine yer verdi. 

06.03.2016

Önceki Haber Sonraki Haber