Haberler
MÜSİAD Kudüs’te…

             Müstakil Sanayici Is Adamlari Dernegi (MÜSIAD) Genel Baskani Abdurrahman Kaan, Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka ve beraberindeki heyet, Kudüs'te Müslümanlara destek olmak amaciyla Filistin’e gitti. Genel baskan Yardimcilari, Yönetim Kurulu Üyeleri, Yurtiçi-Yurt disi Sube Baskanlari, Sektör Kurulu Baskanlari ve 100’ü askin is adamindan olusan MÜSIAD heyeti, Mescid-i Aksa’da Cuma namazi kildi.

             Israil’in Filistinlilere yönelik haksiz yasak ve sinirlamalarina tepki göstermek ve Filistinlilere destek vermek amaciyla is adamlarindan olusan heyet Kudüs’e çikarma yapti. Heyet, ilk gün El Halil Sehri’nde Hz. Ibrahim, Hz. Ishak, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf Peygamberlerin kabirlerini ziyaret etti. Ikinci gün ise, Hz. Ömer Camii, El-Halil Kapisi, Burak Mescidi, Mervan Mescidi ve Kadim Mescidi, Kible Mescidi ve Mescidi Sahra ziyaretlerinin ardindan Mescid-i Aksa’da Cuma Namazi kildi.

             2 gün süren ziyaretle ilgili açiklamalarda bulunan MÜSIAD Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka, “Kudüs, Mescid-i Aksa’yi içerisinde barindiriyor. Peygamber Efendimiz (S.A.V.) burada bütün Peygamberlere namaz kildirmis ve Allah’in (C.C.) huzuruna buradan çikmistir. Aksa dolayisiyla sadece Filistinlilerin degil, tüm Müslüman âleminindir. Kudüs, Mekke ve Medine gibi bizim için kutsaldir. Israil’in, bütün Müslümanlar için kutsal mekân olan Mescid-i Aksa’da ibadet özgürlügünü kisitlamasini asla kabul etmiyoruz” dedi.

            Müslüman âleminin bugüne kadar oldugu gibi bugünden sonrada kutsal degerlerine ve emanetlerine her zaman sahip çikacagini ifade eden Okka, “Peygamber Efendimiz (S.A.V.) bir hadisinde: “Oraya (Mescidi Aksa'ya) gidin ve içinde namaz kilin. Eger oraya gidemez ve içinde namaz kilamazsaniz kandillerinde yakilmak üzere oraya zeytinyagi gönderin” buyurmustur. Biz de Mescid-i Aksa’yi karanliktan aydinliga çikaracak kandilin bir damla yagi olmaliyiz. Bütün dünya, yapilan bu haksizliga, zulme ses çikarmali, tepkisini göstermelidir. Biz bunun için de var gücümüzle çalisacagiz. Filistinli kardeslerimizden, Israil’in zorbaligina gösterdikleri direniste destegimizi eksik etmeyecegiz. Tüm Müslüman âlemi de Mescid-i Aksa’ya sahip çikmalidir. MÜSIAD Konya olarak, Kudüs'e sahip çikmak için üzerimize düseni yapacagiz ve Kudüs’teki Müslüman kardeslerimizi sik sik ziyaret ederek yanlarinda oldugumuzu hissettirecegiz” seklinde konustu.

 

 

Önceki Haber Sonraki Haber