Haberler
MÜSİAD KONYA'DA REFERANDUM SÜRECİ DEĞERLENDİRİLDİ

 MÜSIAD Konya Subesi tarafindan Mutat olarak düzenlenen toplantilarin 1214’cüsüne bu hafta AK Parti Konya Milletvekilleri Muhammed Ugur Kaleli ve Ziya Altunyaldiz konuk oldu. MÜSIAD Konya Subesi toplanti salonunda gerçeklestirilen konferansta “Referandum Süreci” degerlendirildi. Konferansa çok sayida MÜSIAD ve Genç MÜSIAD üyesi katildi.  

Konferansin açilis konusmasini yapan MÜSIAD Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka, 16 Nisan’da sandik basina gidecek olan halkimizin ülkesi için en dogru karari verecegini söyledi. Türkiye’nin gelismesine engel olan unsurlarin bu sekilde asilacagini vurgulayan Baskan Okka, Cumhurbaskanligi sisteminin ülkemize istikrar getirecegini ifade etti.   

Baskan Okka’nin konusmasinin ardindan AK Parti Konya Milletvekilleri Muhammed Ugur Kaleli ve Ziya Altunyaldiz’in konusmaci olarak katildigi konferansa geçildi. Konferansta ilk sözü alan Milletvekili Muhammed Ugur Kaleli, “Türkiye Cumhuriyeti’ni bugün iyi anlamak için dünü iyi anlamak gerekiyor. AK Partiyi iktidardan indirmek isteyenler birçok kez operasyon düzenlediler. Operasyonlarda basarili olamayinca son çare olarak 15 Temmuzda alçakça bir darbe girisiminde bulundular. Bir grup  Fetullahçi Terör Örgütü grubu hem devlete hem de millete saldirdi. Ama halkin gücü karsisinda da duramadilar. Bugüne kadarki tüm operasyonlarda amaçlanan ise Recep Tayyip Erdogan’i tutuklamak ve idam etmekti. Hep hesap yaptilar ama Allah’in da bir hesabi oldugunu unuttular. Allah dogru olanin yanindadir ve yardimcisidir. Ülkemizde yasanan bütün olumsuzluklari geride birakarak ve tekrari olmamasi için 16 Nisan’daki referandumda artik karar milletin olacak. Millet ne derse basimizin üstünde yeri vardir. Bu referandum yeni bir anayasa yapmanin da temellini atacaktir. Bu sistemle bürokratik engelleri de asarak daha çabuk daha hizli kararlar alabilecegiz. Bunun için bölgesinde büyük ve güçlü bir Türkiye için halkimizin 16 Nisan’daki referanduma destek verecegine inaniyorum” dedi. 

AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldiz ise “Ortaya koydugumuz Cumhurbaskanligi yönetim sistemi birilerinin dedigi gibi sadece adinin Cumhurbaskanligi sistemi olmasiyla daha az demokratik olmuyor. Bu betimleme ve niteleme yanlis, yersiz ve gerçeklikten tamamen uzaktir. Mevcut parlamenter sistemden Cumhurbaskanligi yönetim sistemine geçmekle asla ve asla daha az bir demokratik sisteme geçmiyoruz. Sistemin içerigini iyi okuyup anlamak gerekiyor. Peki, neden Türkiye’de böyle bir sisteme ihtiyaç duyuldu. 1950 ve 1960 döneminde yeter artik söz milletin diyen bir hareket 1960 ihtilaliyle yönetimden alinarak 61 Anayasasi yapildi. Sonrasinda yasanan süreç ve mevcut sistem Türkiye’nin hedeflerine ulasmasina engel olmaya basladi. Halk iradesinin yönetime tam anlamiyla yansiyacagi Cumhurbaskanligi yönetim sisteminde vesayet yok olacaktir. Istikrar ve basari gelecektir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin hedeflerine daha hizli ulasmasini isteyenler en dogru karari verecektir. Vatandaslarimizin bu degisiklige takdiri ve teveccühünden süphemiz yoktur” ifadelerini kullandi. 

Konferansin sonunda MÜSIAD Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka AK Parti Konya Milletvekilleri Muhammed Ugur Kaleli ve Ziya Altunyaldiz’a hediye takdim etti.

Önceki Haber Sonraki Haber