Haberler
MÜSİAD Konya Üyeleri Direniş Karatay Filmini İzledi

MÜSİAD Konya Şube Üyeleri, bundan sekiz asır önce, Anadolu Selçuklu Devleti’nin Moğol baskısı karşısındaki direnişine, başkent Konya’yı merkez alarak imza atan Selçuklu Emiri Celaleddin Karatay’ın hayatını konu alan Direniş Karatay filmini izledi. Katılımın oldukça fazla olduğu gösterimde MÜSİAD Konya Şubesi üyeleri ve aileleri filmi merakla izledi.
MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka, “Tarihi seyir içinde toplumlar her dönem kahramanlar çıkarmıştır. Milleti yükselten, yeni ufuklara taşıyan, büyük fetihlere imza atan kahramanlar daha çok bilinir ve anılırlar. Bir de Milletleri, içinde bulunduğu krizlerden kurtarmayı başaranlar ve gelen felaketin vahametini azaltmaya muktedir olanlar vardır. İşte, Selçuklu Emiri Celaleddin Karatay, Anadolu Selçuklu Devleti’nin Moğol baskısı karşısındaki direnişine, başkent Konya’yı merkez alarak imza atan önemli bir isimdir. 

Anadolu Selçuklu Devleti'nin topraklarını Moğollara karşı korumak için halkı örgütleyen Emir Celaleddin Karatay'ı merkezine alan "Direniş Karatay" filmi, KTO-Karatay Üniversitesi tarafından KTO Fuar Merkezi'nde kurulan Selçuklu platosunda çekildi. Tarihimize ve kültür dünyamıza kıymetli bir sinema filmi kazandıran, başta KTO-Karatay Üniversitesi olmak üzere filmin yazarı, yapımcısı, oyuncuları ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

MÜSİAD Konya olarak milletimize tarih bilinci kazandıran bu tür yapımları desteklemek için 300’e yakın üye ve aileleriyle birlikte ‘Direniş Karatay’ filmini izledik. Kültür ve sanat alanına ciddi katkı sağladığı gibi Konya’nın tanıtımına ve ekonomisine de büyük katkısı olacak ‘Direniş Karatay’ filmini herkesin izlemesini tavsiye ediyorum” dedi. 


Önceki Haber Sonraki Haber