Haberler
MÜSİAD Konya Şubesi Zambiya heyetini ağırladı

             MÜSIAD Konya Subesi’nin daveti üzerine Konya’ya gelen Zambiya Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçiligi Maslahatgüzari Bwalya Lyapa Nondo ve beraberindeki heyet, bir dizi temaslarda bulundu. Temaslarinin ardindan Müstakil Sanayici ve Is Adamlari Dernegi (MÜSIAD) Konya Sube Baskan Ömer Faruk Okka ile de görüsen Zambiya Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçiligi Maslahatgüzari Bwalya Lyapa Nondo’ya Konya tarimi ve sanayisi hakkinda bilgi verildi. 

            Ziyarette konusan Zambiya Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçiligi Maslahatgüzari Bwalya Lyapa Nondo, Konya ile Zambiya arasindaki ticari iliskilerin artirilmasi gerektigine dikkat çekti. Bwalya Lyapa Nondo, “Türkiye’yi Zambiya’ya yatirim yapacak önemli bir ülke olarak görmekteyiz. Türkiye ile Zambiya arasinda oldukça önemli ve ileri düzeyde iliskiler var. Bizimde yapmamiz gereken bu iliskileri ticarete ve ekonomiye yansitmaktir. Zambiya’ya sizleri davet ediyorum. Çünkü Zambiya Afrika’da yatirim yapabileceginiz önemli bir ülkedir” dedi. 

            Ziyaretten duydugu memnuniyeti dile getiren MÜSIAD Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka’da “MÜSIAD Konya’nin kuruldugu günden bugüne 24 yillik süreçte sehrin ekonomisine ciddi anlamda katki saglamis ve yön vermistir. Sehrimizin ihracatina katki saglamak için Afrika’yi hedef Pazar ilan ettik ve çalismalarimizi bu yönde sürdürüyoruz. Afrika’daki birçok ülkeye is seyahatlerimiz oldu ve Afrika’dan da birçok ülkenin temsilcisini burada agirladik. Iliskilerimizi gelistirerek ticaretimize katki sagladik. Bu yönde faaliyetlerimize ara vermeden devam edecegiz. Bu toplantimizin da Konya ile Zambiya arasindaki iliskilerine katki saglayacagini ümit ediyoruz” diye konustu.  

            Ziyaretin ardindan aksam yemeginde MÜSIAD Konya Sube üyeleriyle birlikte bir araya gelen heyet, Zambiya’yi anlatan tanitim videosunu izledi. MÜSIAD Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka, Zambiya Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçiligi Maslahatgüzari Bwalya Lyapa Nondo’ya hediye taktim etti.

 

Önceki Haber Sonraki Haber