Haberler
MÜSİAD KONYA ŞUBESİ ÜYELERİNE “6736 SAYILI KANUN KAPSAMINDA BORÇLARIN YENİDEN YAPILANDIRILMASI" ANLATILDI

           MÜSIAD Konya Subesi tarafindan 1195’incisi düzenlenen Cuma konferanslarina bu hafta Vergi Dairesi Baskani Musa Kazim Ünver ve Grup Müdürleri Eyüp Yilmaz ile Behzat Er katildi. MÜSIAD Konya Subesi brifing salonunda düzenlenen konferansta üyelere 6736 sayili kanun kapsaminda borçlarin yeniden yapilandirilmasi hakkinda bilgiler verildi. Konferansa çok sayida MÜSIAD ve Genç MÜSIAD üyeleri katildi. 

 

6736 sayili bazi alacaklarin yeniden yapilandirilmasina iliskin kanununun resmi gazetede yayimlanarak yürürlüge girdigini hatirlatarak konusmasina baslayan Konya Vergi Dairesi Baskani Musa Kazim Ünver, “Kanunun getirilis amaci vatandaslarin kamuya olan borç yükünün azaltilmasi idi. Bu çerçevede vatandaslarimiz ve mükelleflerimiz pesin ya da taksitlendirme seçeneklerini kullanarak kesinlesmis olan borçlarini yeniden yapilandirabileceklerdir.

Yürürlügü giren kanun çok önemli avantajlar getirmektedir. Kanunla birlikte vatandaslarimizin kamuya olan borç yükünü azaltmak için taksitler halinde ödeme imkâni taninmistir. Vergi ihtilaflari sulh yoluyla sonlandirilacak ve vergi incelemelerinde tespit edilen vergilerin dava yoluna gidilmeksizin ödeme imkâni sunulmustur. Matrah ve vergi artirimi kosuluyla geçmis yillara iliskin vergi incelemesi yapilmayacak. Stoklarin, kasa ve ortaklardan alacaklara iliskin isletme kayitlari düzeltilerek gerçek duSruma uygun hale getirilecek. Ayrica Yurt içi ve yurt disindaki bazi varliklar milli ekonomiye kazandirilacak.

Konya Vergi Dairesi olarak vatandaslarimiza da buradan seslenmek istiyorum, Mükellef olsun veya olmasin bütün herkesin borç sorgulamasi yapmalidir. Sorgulama sonucunda borcunuz çikarsa hemen müracaatta bulununuz. Mükellef olsaniz da olmasaniz da bütün herkesin 6736 sayili kanundan faydalanmalidir. Müracaatlari vergi dairelerinden, internetten veya posta yoluyla da yapabilirsiniz” dedi.

Baskan Ünver’in konusmasinin ardindan Gelir Idaresi Grup Müdürleri  Eyüp Yilmaz ve Behzat Er MÜSIAD ve Genç MÜSIAD üyelerine kanunun ayrintilarini bütün detayiyla anlatti.

MÜSIAD Konya Subesi Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Özbugday konferansin sonunda Vergi Dairesi Baskani Musa Kazim Ünver’e hediye taktim etti.

 

Önceki Haber Sonraki Haber