Haberler
MÜSİAD Konya Şubesi Tanzanya Büyükelçisini ağırladı
          Müstakil Sanayici ve Isadamlari Dernegi (MÜSIAD) Konya Subesi’nin daveti üzerine Konya’ya gelen Tanzanya Büyükelçisi Prof. Elizabeth Kiondo, bir dizi temaslarda bulundu.Temaslarinin ardindan MÜSIAD Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka ile de görüsen Tanzanya Büyükelçisi Prof. Prof. Elizabeth Kiondo’ya Konya, sanayisi ve tarimi hakkinda bilgi verildi.
          MÜSIAD Konya Subesi’nin davetlisi olarak Konya’ya gelen Tanzanya Büyükelçisi Prof. Elizabeth Kiondo bir dizi ziyaret ve temaslarda bulundu. Organize Sanayi Bölgesi ve fabrikalari gezen konuk Büyükelçi MÜSIAD Konya Subesi’ni de ziyaret etti. MÜSIAD Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka ve yönetim kurulu üyeleriyle bir süre görüsen Tanzanya Büyükelçisi Prof. Elizabeth Kiondo, “Sizler, sadece ticari iliskilere degil, sosyal ve kültürel boyuta da önem verdiginiz için hepinize ayri ayri tesekkür ediyorum. Bu ilk tanismamiz oldu. Bundan sonraki görüsmemiz de iliskilerimiz daha da güçlenecek. Ayrica Sayin Baskan Ömer Faruk Okka beyi ve Yönetim Kurulu Üyelerinizi Tanzanya’ya davet ediyorum. Konya’nin tarim alanindaki öneminin farkindayiz. Onun için dogru adresteyiz. Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan’in Tanzanya ziyaretinden sonra Tanzanya’da Türkiye'den beklentilerimiz artti. Konya, tarim sektöründe üretim, ekipman ve egitim konusunda basarili sekilde organize olmus durumda. Bir Büyükelçi olarak bu firsati iyi degerlendirecegim. Ilerleyen günlerde Konya’ya iki üç günlük bir ziyaret programi daha düzenlemek istiyorum.” dedi.

          MÜSIAD Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka’da “Genis tarim arazisine sahip olan Konya, Türkiye’nin tahil ambari konumundadir. Konya her geçen gün tarim alaninda güçlenmektedir. Tarim alaninda güçlendigi gibi sanayi alaninda güçlenen Konya, Dünyanin rekabet edebilen sehirleri arasindadir. “Hedef Afrika” sloganiyla tarim ve sanayi sektöründe Afrika ülkeleri ile olan ticaretimizi gelistirme çabasi içerisindeyiz. Is adamlarimizdan olusan heyet Afrika’da biz dizi temaslarda bulunmustu. Önümüzdeki günlerde tekrar olusturacagimiz bir heyet yine Afrika’yi ziyaret edecek. Bu ziyaretlerimiz ticari iliskilerimizi katki sagladigi gibi sosyal ve kültürel alandaki iliskilerimize de büyük fayda saglayacak. Önümüze koydugumuz Hedef Afrika hamlesinin tüm gereklerini tek tek hayata geçirmek için gayret gösterecegiz” diye konustu.

          Baskan Ömer Faruk Okka, ziyaretin anisina Tanzanya Büyükelçisi Prof. Elizabeth Kiondo’ya hediye takdim etti. Tanzanya Büyükelçisi Prof. Elizabeth Kiondo daha sonra MÜSIAD Konya ve Ekonomik Iliskiler Komisyonu (MEKIK) toplantisina katilarak çalismalar hakkinda bilgi aldi.  
Önceki Haber Sonraki Haber