Haberler
MÜSİAD Konya Şubesi Nijer Büyükelçisini ağırladı

             Müstakil Sanayici ve Isadamlari Dernegi (MÜSIAD) Konya Subesi’nin daveti üzerine Konya’ya gelen Nijer Büyükelçisi Salou Adama Gazibo bir dizi temaslarda bulundu. Temaslarinin ardindan MÜSIAD Konya Sube Baskan Ömer Faruk Okka ile de görüsen Nijer Büyükelçisi Salou Adama Gazibo’ya Konya ve Konya sanayisi hakkinda bilgi verildi.

           MÜSIAD Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka, Yönetim Kurulu üyeleri ve Afrikali ögrencilerle aksam yemeginde bir araya gelen Nijer Büyükelçisi Salou Adama Gazibo, “Türkiye ile Nijer arasindaki iliskilerin güçlendirilmesi adina atilan her türlü adimdan dolayi Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan ve Türk halkina tesekkür ediyorum. Konyali isadamlarinin Nijer’i yakindan takip etmenizi ve Nijer’e gidip Pazar arastirmasi yapmasini istiyorum. Is adamlarinin risk almak istemediklerini de çok iyi biliyorum. Ancak MÜSIAD Konya’nin Nijer’e büyük katki saglayacagini umut ediyorum” dedi.  

           Baskan Ömer Faruk Okka ise “MÜSIAD Konya olarak Nijer’le özelde Konya genelde Türkiye’nin iliskilerini gelistirmek adina gerek sosyal gerekse kültürel alanda her türlü çalismayi yapacagiz. Bu konuda Sayin Büyükelçi’nin de destegi olacaktir.

          MÜSIAD Konya’nin kuruldugu günden bugüne sehrin ekonomisine ciddi anlamda katki saglamis ve yön vermistir. Sehrimizin ihracatina katki saglamak için Afrika’yi hedef Pazar ilan ettik ve çalismalarimizi bu yönde sürdürüyoruz. Afrika’da nerede ne yapabiliriz, ne üretebiliriz, ne satabiliriz ve ne satin alabilirinizin yollarini aramaktayiz. Afrika’daki birçok ülkeye is seyahatlerimiz oldu ve Afrika’dan da birçok ülkenin temsilcisini burada agirladik. Iliskilerimizi gelistirerek ticaretimize katki sagladik. Bu yönde faaliyetlerimize devam edecegiz. Bu toplantimizin da Konya ile Nijer arasindaki iliskilerine katki saglayacagini ümit ediyoruz” diye konustu.

Önceki Haber Sonraki Haber