Haberler
MÜSİAD KONYA ŞUBESİ’NDEN KONYA BAROSU’NA ZİYARET

           Müstakil Sanayici ve Isadamlari Dernegi (MÜSIAD) Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek ve Yönetim Kurulu Üyelerinden olusan heyet ile birlikte Konya Baro Baskani Av. Mustafa Aladag’a hayirli olsun ziyaretinde bulundu.

Baskan Aladag’i kutlayarak sözlerine baslayan Baskan Dr. Lütfi Simsek, MÜSIAD Konya Subesi’nin faaliyetleri hakkinda bilgi verdi. Konya’nin gelecegine isik tutacak birçok projeye imza attiklarini belirten Baskan Simsek, “Bu projelerden en önemlilerinden bahsedecek olursak Konya’mizin ulasim raporu, mavi tünel, lojistik merkez projesidir. Hazirladigimiz projelerimizin birçogu devlet projesi haline dönüsmüstür. Ayrica Mavi Tünel projesi bilindigi gibi asirlik bir projedir. Bunu MÜSIAD Konya Subesi olarak tekrar gündeme getirdik ve gün yüzüne çikardik. 2005 yilinda Lojistik Köy kurulmasi fikrinin olusturduk. Sahsimin Baskani oldugu bir komite kurarak 200’ün üzerinde ziyaret gerçeklestirerek Konya’nin lojistik merkezine ihtiyaci oldugunu isledik. Süreç bekledigimizden uzun oldu. Projeye zaman zaman müdahale ederek kurulacak alani 300 bin metrekareden bir milyon 300 bin metre kareye çikarttirdik. Yeni Konya Çevre Yolu projesi, Konya–Mersin, Antalya ve Kayseri demiryolu projesinde de ciddi çalismalarimiz olmustur” dedi.

 Ziyaretten duydugu memnuniyeti dile getiren Konya Baro Baskani Av. Mustafa Aladag ise “Konya’mizin gelecegine isik tutacak, MÜSIAD Konya Subesi’nin yapacagi faaliyetlere destek vermeye her zaman haziriz. Türkiye’nin 7’inci büyük Barosu olarak Konya Barosu’nun kurumsal kimligini yeniden olusturacagiz. Yapacagimiz çalismalarla Konya Barosu’nu hak ettigi yere getirecegiz” diye konustu.

Baskan Simsek, ziyaretin sonunda Baro Baskani Aladag’a MÜSIAD Konya Subesinin faaliyetlerini anlatan bülteni taktim etti.

Önceki Haber Sonraki Haber