Haberler
MÜSİAD Konya Şubesi’nden Afrika Büyükelçilere Ziyaret

            MÜSIAD Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka, Baskan Yardimcisi Hifsi Soydemir, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Hilmi Kagnici ve MEKIK üyelerinden olusan heyet, Demokratik Kongo Cumhuriyeti Büyükelçisi Marcel Mulumba Tshidimba, Zambiya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiligi Maslahatgüzari Bwalya Lyapa Nondo, Tanzanya Büyükelçisi Prof. Elizabeth Kiondo, Nijer Büyükelçisi Adam Abdoulaye Dan Maradi, Nijerya Büyükelçigi’nde temaslarda bulundu.

           Ankara’daki temaslari hakkinda degerlendirmelerde bulunan MÜSIAD Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka, “Ocak ayinda organize ettigimiz Afrika-Konya Zirvesi Stratejik Is Gelistirme toplantisina katilan Büyükelçilerimize iadeyi ziyarette bulunduk. Temaslarimiz esnasinda ülkemizin ve sehrimizin, Afrika Ülkeleri ile hem ekonomi hem sosyal hem de kültürel iliskilerini nasil artirabilecegimize yönelik istisare ederek fikir alisverisinde bulunduk. Konya’yi disariya açmaya yönelik çalismalarimiz kapsaminda, MÜSIAD Konya’nin disa bakisini ve kentimizdeki hem sanayi hem de tarim alanindaki gelismelerini Afrikali Büyükelçilerimize anlattik.

          Hatirlanacagi gibi MÜSIAD Konya olarak Afrika’yi stratejik bölge olarak ilan etmistik. Bu kapsamda ‘Konya ile Afrika’yi nasil bulusturulabiliriz’ sorusuna cevap bulmak için MÜSIAD Konya ve Ekonomik Iliskiler Komisyonumuz, Afrika’ya yogunlasti. Büyükelçilerimizi Konya’miza davet edip sanayimizdeki gelismeleri yakindan görmelerini istedik. Önümüzdeki günlerde Büyükelçilerimizi sehrimizde misafir edecegiz. MÜSIAD Konya olarak, is adamlari ve kentimiz için son derece önemli olan Is seyahatlerimizi sürdürmeye ve yeni açilimlar saglamaya devam edecegiz. Ekonomimizde yasanan gelismelere destek olarak ihracatçilarimiz için MÜSIAD Konya olarak bizde, yeni pazar arayislarini sürdürecegiz. Özellikle “Hedef Afrika” sloganiyla hareket ederek Afrika ülkeleriyle ekonomi ve kültür basta olmak üzere iliskilerimizi her alanda artirmaya yönelik çalismalarimiza devam edecegiz” dedi.  

Önceki Haber Sonraki Haber