Haberler
MÜSİAD Konya Şubesi’nde Türk-Mısır İş Forumu yapıldı

              Konya Ticaret Odasi ve Türk-Misir Is Adamlari Dernegi öncülügünde sehrimize gelen Misirli Is adami heyeti, MÜSIAD Konya Subesi’nde düzenlenen is forumuna katildi. Misirli Is adami heyeti MÜSIAD Konya Subesi üyeleriyle ikili görüsmeler gerçeklestirdi.

 

            MÜSIAD Konya Subesi’nde düzenlenen is formu programinin açilis konusmasini yapan MÜSIAD Konya Subesi Baskan Vekili Hifsi Soydemir, Misir’da yasanan alçak saldiriyi kinadi. Soydemir, “Bu yil Ocak ayinda Kahire’de gerçeklestirilen Türk–Misir Is Forumu’nda iki ülke arasinda ticaretin yeniden artirilmasi için gerekli adimlarin atilmasi kararlastirilmistir. Bu kapsamda amacimiz, ülkemizin ve sehrimizin Misir ile 2013 yili ve öncesindeki ticari hacmine tekrar ulasmasini, hatta bu rakamlari da geçmeyi hedefliyoruz. Bu kapsamda Konya–Misir Ikili Is Görüsmeleri programi iki ülke arasindaki ticari isbirliginin istenilen seviyeye gelmesi için önemli bir adim olarak görüyoruz. Burada olusacak karsilikli diyalog ortami Türkiye ve Misir arasinda ticaretin yeniden artmasina vesile olacaktir. MÜSIAD Konya olarak her türlü isbirligine açik oldugumuzu ifade etmek istiyorum” dedi.

 

          Türk-Misir Isadamlari Dernegi (TÜMIAD) Baskani Atilla Ataseven ise “Misir’dan gelen heyetimiz Türkiye’de kendilerini evlerinde gibi hissetmektedir, burada yabancilik çekmemektedir.  Bizler is adamlari olarak gerekli mercilerden, ticaretin ve üretimin güvence altina alinmasini, sermayenin üretim ve ticarete katkisinin saglanmasini ve istikrar güvencesinin verilmesini istiyoruz” diye konustu.

          Heyet adina söz alan Semir Shama da “Misir’da düzenlenen hain saldirida bizlere bassagligi mesajlarini ileten Türk dostlarimiza tesekkür ediyorum. Ne olursa olsun bizim eskiye dayali iliskilerimiz asla kopmayacaktir. Misir Hükümeti bizlere Türkiye’ye gitmeyin, çalismayin, gelmesinler gibi söylemleri ve talimatlari kesinlikle yoktur. Onun için beraber üretelim sloganiyla yola çiktik. Misir ile Türkiye arasinda herhangi bir problem yoktur. Yasanan birkaç küçük sorunda zamanla asilacaktir. Misirli ve Türk is adamlari birlik ve beraberlik içinde çalismali. Bunun için bizde sizleri Misir’a davet ediyoruz” dedi.

          Konusmalarin ardindan Misirli heyet, MÜSIAD Konya Sube üyeleriyle ikili görüsmeler gerçeklestirildi. 

Önceki Haber Sonraki Haber