Haberler
MÜSİAD Konya Şubesi Kanada Büyükelçisi’ni Ağırladı
         Bir dizi temaslarda bulunmak üzere kente gelen Kanada Büyükelçisi Chris Cooter, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesi’ni de ziyaret etti. MÜSİAD Konya Şubesi Başkan Yardımcısı Hıfsı Soydemir ve Ekonomik İlişkiler Komisyonu (MEKİK) Başkanı Hilmi Kağnıcı ile görüşen konuk Büyükelçi ile Konya ile Kanada sanayi ve tarım sektörü hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. 

MÜSİAD Konya Şube Başkan yardımcısı Hıfsı Soydemir ile bir süre görüşen Kanada Büyükelçisi Chris Cooter “Konya’nın gelişimini yakından görmek ve tanık olmak için bu ziyareti düzenledik. Konya tarım ve sanayi alanında oldukça mesafe alınmış durumda. Kanada’nın da tarım, otomotiv, makine ve maden sektörü gibi başlıca sektörlerde gelişmişliği var. Türkiye’nin de Ortadoğu ve Afrika pazarlarında bir pazar ağırlığı var. Bu konuda Kanadalı ve Konyalı firmaları bir araya getirip, işbirliği içerisinde ortak menfaat doğrultusunda hareket etmelerini istiyoruz. Önümüzdeki günlerde iş adamı heyetimiz Türkiye’ye gelecek ve Konya’yı onlara anlatacağım. Burayı da ziyaret etmelerini isteyeceğim” ifadelerine yer verdi. 

Konya, sanayi, tarım, MÜSİAD ve Mekik Faaliyetleri hakkında bilgi veren Soydemir ise “Ziyaretinizi Kanada ile ikili ilişkilerimizi artırmaya yönelik bir adım olarak görüyoruz. MÜSİAD Konya olarak bu konularda daha iyi durum değerlendirmesi yapabilmek adına hem Büyükelçi’yi hem de Kanadalı iş adamları heyetini daha kapsamlı bir ziyaret için Konya’ya davet ediyoruz” dedi. 

  MÜSİAD Konya Şubesi Başkan Yardımcısı Hıfsı Soydemir, Kanada Büyükelçisi Chris Cooter’e hediye taktim etti.
Önceki Haber Sonraki Haber