Haberler
MÜSİAD Konya Şubesi Kanada Büyükelçisi’ni Ağırladı
         Bir dizi temaslarda bulunmak üzere kente gelen Kanada Büyükelçisi Chris Cooter, Müstakil Sanayici ve Isadamlari Dernegi (MÜSIAD) Konya Subesi’ni de ziyaret etti. MÜSIAD Konya Subesi Baskan Yardimcisi Hifsi Soydemir ve Ekonomik Iliskiler Komisyonu (MEKIK) Baskani Hilmi Kagnici ile görüsen konuk Büyükelçi ile Konya ile Kanada sanayi ve tarim sektörü hakkinda bilgi alisverisinde bulunuldu. 

MÜSIAD Konya Sube Baskan yardimcisi Hifsi Soydemir ile bir süre görüsen Kanada Büyükelçisi Chris Cooter “Konya’nin gelisimini yakindan görmek ve tanik olmak için bu ziyareti düzenledik. Konya tarim ve sanayi alaninda oldukça mesafe alinmis durumda. Kanada’nin da tarim, otomotiv, makine ve maden sektörü gibi baslica sektörlerde gelismisligi var. Türkiye’nin de Ortadogu ve Afrika pazarlarinda bir pazar agirligi var. Bu konuda Kanadali ve Konyali firmalari bir araya getirip, isbirligi içerisinde ortak menfaat dogrultusunda hareket etmelerini istiyoruz. Önümüzdeki günlerde is adami heyetimiz Türkiye’ye gelecek ve Konya’yi onlara anlatacagim. Burayi da ziyaret etmelerini isteyecegim” ifadelerine yer verdi. 

Konya, sanayi, tarim, MÜSIAD ve Mekik Faaliyetleri hakkinda bilgi veren Soydemir ise “Ziyaretinizi Kanada ile ikili iliskilerimizi artirmaya yönelik bir adim olarak görüyoruz. MÜSIAD Konya olarak bu konularda daha iyi durum degerlendirmesi yapabilmek adina hem Büyükelçi’yi hem de Kanadali is adamlari heyetini daha kapsamli bir ziyaret için Konya’ya davet ediyoruz” dedi. 

  MÜSIAD Konya Subesi Baskan Yardimcisi Hifsi Soydemir, Kanada Büyükelçisi Chris Cooter’e hediye taktim etti.
Önceki Haber Sonraki Haber