Haberler
MÜSİAD KONYA ŞUBESİ İNŞAAT FUARINDA

 MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nden olusan heyet, 26–29 Mayis 2016 tarihleri arasinda KTO–TÜYAP Konya Uluslararasi Fuar Merkezi’nde düzenlenen Kent, Mobilya, Dekorasyon ve Ideal Ev fuarini gezdi. Heyet ayrica fuara katilan MÜSIAD Konya Sube üyeleri, ARS Park, Ender Ithalat, Erkon Döküm, Elfamak Otomasyon, Kahveci Otomotiv, Kayites Mühendislik, Konal Insaat, Murat Çankirli Insaat, Taniroglullari Mermer, My Idolwin PVC, Dogrular Ev Ürünleri ve Evdema ev dekorasyon magazasinin açtigi stantlarini tek tek ziyaret ederek firma sahiplerinden bilgi aldi. 

Üye firma ziyaretlerinin ardindan fuarla ilgili degerlendirmelerde bulunan MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek, Insaat sektörünün katma degere, istihdama ve ülke ekonomisine büyük katki sagladigini vurguladi. 

Baskan Dr. Lütfi Simsek açiklamasina söyle devam etti;

“Konya, kentsel yasam alaninda Türkiye’ye örnek bir sehir haline gelmistir. Açilan fuarla birlikte Konya’nin fuar merkezi olma yolunda hizla ilerledigini görüyoruz. Insaat, Kent, Mobilya, Dekorasyon ve Ideal Ev fuarlari birbirini tamamlayan sektörlere cevap verebilmektedir. Konya ve insaat sektörü son yillardaki gelismelerle birlikte önemli bir yol almistir. Özellikle bu tip kaliteli organizasyonlar ve fuarlar, sektör temsilcilerinin ufkunu açmaktadir. Sektör temsilcilerimiz Bu fuarlar sayesinde teknolojik yenilikleri, ekipman ve donanimlari yakindan takip etme firsatini elde etmektedir. Bu tür fuarlar kentimiz açisindan son derece olumlu bir gelismedir. Ülke ve sehir olarak elde edilen basarinin artarak devam etmesini temenni ediyoruz. Her yil sehrimizde organize edilen, yurtiçi ve yurtdisindan on binlerce ziyaretçiye ev sahipligi yaparak, sektör temsilcileri firmalari bulusturan fuarlarin ülkemizin ve Konya’mizin 2023 hedeflerine de ciddi katkisi olmaktadir. MÜSIAD Konya Subesi olarak, düzenlenen fuarin katilimci firmalara, sehrimize ve ülkemize hayirli olmasini diliyoruz” seklinde konustu.

Kisa adi KONSIAD olan Konyali sanayici ve Isadamlari Dernegi standini da gezen MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Baskani Mustafa Büyükdede’yle kent ekonomi ve sanayisinde yasanan gelismeleri masaya yatirdi.

 

Önceki Haber Sonraki Haber