Haberler
MÜSİAD Konya Şubesi Bayramlaşma Programı İş ve Siyaset Dünyasını Buluşturdu

           Müstakil Sanayici ve Is Adamlari Dernegi (MÜSIAD) Konya Subesi’nin geleneksel hale getirdigi bayramlasma programi konferans salonunda gerçeklestirildi. Siyaset, is dünyasi ve üyelerin bir araya geldigi bayramlasma programinda gündem Konya’nin Agustos ayinda gerçeklestirdigi Ihracat Rekoru, Konya üzerinden yürütülmeye çalisilan algi operasyonu ve Arakan’da Müslümanlara yönelik uygulanan zulüm oldu.

            MÜSIAD konferans salonunda gerçeklestirilen bayramlasma programina AK Parti Genel Baskan Yardimcisi Ahmet Sorgun, AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldiz ile Muhammet Ugur Kaleli, Ticaret Odasi Baskani Selçuk Öztürk, Sanayi Odasi Baskani Memis Kütükçü, MÜSIAD Konya Subesi 3. Dönem Sube Baskani Ziya Özboyaci, 5. Dönem Sube Baskani Aslan Korkmaz, 6. Dönem Baskani Dr. Lütfi Simsek, MÜSIAD ve Genç MÜSIAD üyeleri ile is dünyasindan çok sayida isim katildi.

“Geçtigimiz hafta bazi ulusal basinda Fethullahçi terör örgütü üzerinden Konya ve Konya halkina yönelik algi operasyonlari baslatildigina dikkat çeken MÜSIAD Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka, “FETÖ üzerinden Konya’ya yönelik yürütülen karalama adimlarini siddetle kiniyoruz. Konya’yi ve içinde barindirdigi degerleri bilmeyenlerin bu tür bir çaba içine girmesi son derece anlamsizdir. Konya, hosgörüsü oldugu kadar adaleti, merhameti oldugu kadar da azameti olan bir sehirdir. Devletine ve milletine hainlik eden her kim olursa olsun kesinlikle cezalandirilmali ve sehitlerimizin kani yerde birakilmamalidir. Konya’miz 15 Temmuz darbe girisiminde oldugu gibi bugünde Vatanina, Milletine ve Dini degerlerine sahip çikmaya devam edecektir. Konya ve Konya halki üzerinden yürütülen bu tür algi operasyonlarina da asla izin vermeyecegiz.  

Bayram öncesi Arakan’da 3 binden fazla Müslüman katledildi. Bu katliami görmezden gelen Avrupa ülkelerini ve Birlesmis Milletleri siddetle kiniyoruz. Arakan’da zulüm gören mazlumlar yalniz birakmamalidir. Islam Ülkelerinin birlik ve beraberlik içinde ortak hareket ederek Arakan’daki sorunun biran evvel çözülmesi gerekmektedir.

Ekonomide yasanan gelismelere deginecek olursak; Bayram öncesi açiklanan 2017 yili Agustos ayi ihracat verileri is dünyasinin temsilcileri olarak bizleri son derece memnun etmistir. Konya’miz Agustos ayi içerisinde 144,88 milyon dolar ihracat gerçeklestirerek rekor kirmistir. En çok ihracat ise Irak, Almanya ve Iran’a yapilmistir. Açiklanan rakamlar özel sektörümüzün Ülke ve Kentimizin ihracatina katkisi ortadadir” dedi.

Dünya Ülkelerinin ve özellikle Islam Aleminin Arakan’daki katliami sessiz bir sekilde izledigini belirterek konusmasina baslayan Konya Ticaret Odasi Baskani Selçuk Öztürk ise, “Konya’mizin Agustos ayi ihracatinda tarihi rekor elde etmistir. 10 günlük idari izin olmasaydi bugün bu rakam 150 milyon dolari geçmis bile olabilirdi. Konya’ya yönelik yapilmaya çalisilan algi operasyon gerçekten bir sehre yapilabilecek en kötü ve en büyük ihanettir. Bunu yapanlar kendi geçmisleriyle yüzlesmelidir” diye konustu.

 Konya Sanayi Odasi Baskani Memis Kütükçü de “bir tarafta bayram nesesini yasarken diger taraftan dünya üzerinde yasanan olumsuzluklar bu sevincimizi yerini burukluga birakmaktadir. Cenabi hak dünya üzerindeki Müslümanlarin yar ve yardimcisi olsun. Konya’nin Milli ve Islami durusu o kadar net ki tüm hainler firsat buldukça Konya’ya saldirmayi görev atfediyorlar. Bu durus bizim dogru yerde oldugumuzu gösteriyor. Konya’mizin Türkiye’ye referans bir sehir oldugunu yeniden gördük. Biz Milli ve Islami durusumuzu sürdürmeliyiz. Birlik ve beraberligimizden taviz vermemeliyiz. Konya’mizin Agustos Ayi ihracat rakamlari bizlere çifte bayram yasatti. Bu trendin devam edecegini, 2017 yilinin sonunda Konya ve Türkiye yeni bir ihracat rekorunu kiracagina inaniyoruz. Ülkemizin tatile degil, üretmeye, çalismaya ve ihracat yapmaya ihtiyaci vardir” ifadelerini kullandi.  

             AK Parti Konya Milletvekili Muhammet Ugur Kaleli’nin ardindan sözü alan Milletvekili Ziya Altunyaldiz’da “Konya’mizin son dönemde ugramis oldugu saldirilar karsisinda MÜSIAD Konya basta olmak üzere diger kuruluslar dimdik ve dipdiri ayakta durmustur. Konya Milli durusun kalesidir. Bir yere saldirilacak olunursa önce Konya’dan baslanir daha sonra diger yerlere sirayet ettirilir. Ama Konya dik durusuyla, birlik ve beraberligiyle bu saldirilari atlatmistir. Tüm sivil toplum örgütlerimiz Konya’mizin birlik ve beraberligi koruma noktasinda hassas davranmistir. Bir sehir ne kadar diriyse ne kadar üretkense, birbirine bagliysa o sehre olan saldirilar tabiri tacizse viz gelir tiris gider. Bu noktada siyasetçiler olarak da biz üzerimize düseni yapmaya devam edecegiz. Konya ekonomik ve sosyal yapisi olarak Türkiye’nin ana omurgasi olmaya ve kalesi olmaya devam edecek” dedi. 

AK Parti Genel Baskan Yardimcisi Ahmet Sorgun’da Islam dünyasinin uzun süredir kan agladigini söyledi. Sorgun, “Islam Isbirligi Teskilati Birlesmis Milletler örgütünden sonra en büyük yapilanmalardan biridir. Ancak Islam Isbirligi Teskilatinin ruhu yok adeta canli bir cenazedir. Herkesle her seyle ugrasiyor, ilgileniyor ama nerede Müslümanlara yönelik bir zulüm varsa eziyet varsa görmezden geliyor. Islam ülkeleri bir bir isgal edilirken, Müslümanlar eziyete ugrarken bunu kinamaya bile cesaret edemiyor. Yine Türkiye’ye is düsüyor. Nerede bir mazlum varsa yaninda olan ülkemiz, büyük bir sorumluluk alarak hareket ediyor yine de edecektir. 

“Konya’mizin Ihracat rakamlarindaki artis sizleri memnun ettigi gibi bizleri de son derece memnun etmistir. Ihracatimiz, büyüme rakamlariyla birlikte artiyor, issizlik rakamlari düsüyor. Issizlik orani daha asagiya çekmek için burada hepinize ayri ayri görevler düsüyor. Bu noktada güzel ve basarili çalismalara imza attiniz. Gayretinizi sürdürün. Ülkemizdeki issizlik rakamlari hiçbir zaman gerçegi yansitmamaktadir. Türkiye’de issizlik yoktur, is begenmeme vardir. Hep beraber bu algiyi degistirmemiz gerekiyor. Basarilarinizin artarak devam etmesini diliyorum” diye 

MÜSIAD Konya Subesi 3. Dönem Sube Baskani Ziya Özboyaci, 5. Dönem Sube Baskani Aslan Korkmaz, 6. Dönem Baskani Dr. Lütfi Simsek’in selamlama konusmasinin ardindan bayramlasma programi sona erdi.

Önceki Haber Sonraki Haber