Haberler
MÜSİAD Konya Şubesi Bayramlaşma Programı İş ve Siyaset Dünyasını Bir Araya Getirdi

  Müstakil Sanayici ve Is Adamlari Dernegi (MÜSIAD) geleneksel hale getirdigi bayramlasma programi toplanti salonunda gerçeklestirildi. Is dünyasini ve üyelerimizin bir araya geldigini programda Ülkemizde ve Islam cografyasinda yasananlar gündeme geldi.

MÜSIAD Konya Subesi’nin geleneksel hale getirdigi bayramlasma programi Ramazan Bayraminin 1’inci Günü sube binasinda yapildi. Programa AK Parti Konya Milletvekili Muhammed Ugur Kaleli, Çevre ve Sehircilik Bakanligi Müstesari Refik Tuzcuoglu, Meram Belediye Baskani Fatma Toru, Ticaret Odasi Baskani Selçuk Öztürk, Sanayi Odasi Baskani Memis Kütükçü, Esnaf ve Sanatkârlar Odalari Birligi Baskani Ali Osman Karamercan, Serbest Muhasebeci ve Mali Müsavirler Odasi Baskani Seyit Faruk Özselek, MÜSIAD Konya 3. Dönem Sube Baskani Ziya Özboyaci, 5. Dönem Baskani Aslan Korkmaz, 6. Dönem Baskani Dr. Lütfi Simsek, ISKUR Il Müdürü Emrah Keles, Sivil Toplum Kuruluslarinin Temsilcileri, MÜSIAD ve Genç MÜSIAD Konya Sube üyeleri, is ve siyaset dünyasindan birçok isim katildi.

         Programda konusan MÜSIAD Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka, “Bereketli ve faziletli bir ayi geride birakarak bayrama eristik. Bütün Islam Âleminin Ramazan Bayramini tebrik ediyorum. Ülkemizde zaman zaman oldukça can sikan hadiseler yasanmakta. Yasanan alçak saldirilarda hayatini kaybeden Sehitlerimize Cenabi Haktan rahmet, ailelerine bassagligi diliyorum. MÜSIAD Konya Subesi olarak Cumhurbaskanimizin önderliginde devletimizin FETÖ, PKK, Suriye’nin PKK’si olan PYD-YPG ve Islam’i istismar ederek kendine alan açmaya çalisan DAES gibi eli kanli yapilarla verdigi mücadeleyi sonuna kadar destekliyoruz. Terörle mücadelede verdigimiz sehitlerimizin tek bir damla kani dahi bosa gitmemektedir. Son yapilan operasyonlarla PKK, tarihinin en ciddi kayiplarini vermeye baslamistir. Artik bölge halkinin da açikça tavir aldigi bu örgüt, her geçen gün daha fazla köseye sikismistir. FETÖ gibi PKK’nin da milletimizin dirayeti, devletimizin gücü karsisinda direnme sansi kesinlikle yoktur. PYD-YPG’yi de ayni kaçinilmaz akibet beklemektedir” ifadelerine yer verdi.

         Konya Ticaret Odasi Baskani Selçuk Öztürk ise “2016 yilinda çok zor süreçlerden geçtik. Içerisinde hain darbe girisiminin de bulundugu, ekonomik anlamda gerçekten zor bir yil oldu. 2017 yili da yavas yavas toparlanma yili oldu. Ancak bölgemizdeki süreç devam etmektedir. Maalesef hiç hesapta olmayan farkli farkli krizler yasiyoruz. Son olarak da Katar krizi yasandi. Osmanli'nin körfezde çiktigi son nokta Katar'dir. Simdi bir üs vasitasiyla askerlerimiz oraya yerlesmeye basladi. Bu sorun insallah çözülecek. Yapilanlar ümmetin birligine ve beraberligine kasten yapiliyor. Ümit ediyoruz ki tekrar birlik beraberlik saglanir” dedi.

         Konya Sanayi Odasi Baskani Memis Kütükçü’de “2017 yilinin ilk çeyrek büyüme oranlari ikinci çeyrek için ümitlerimizi arttirdi. Insallah 2017 yili basarili bir yil olur. Ekonomik beklentilerimiz suan ki resme göre henüz gerçeklesmedi. Maalesef bazi krizler ülkemizin yakasini birakmiyor. Görünen o ki bir süre daha bu sartlarda mücadele edecegiz. Türkiye bir taraftan büyümeyle, bir taraftan sanayilesmeyle bir taraftan da ekonomiyle ilgilenecek” seklinde konustu.

         MÜSIAD Konya 3. Dönem Sube Baskani Ziya Özboyaci, 5. Dönem Baskani Aslan Korkmaz ve 6. Dönem Baskani Dr. Lütfi Simsek’in selamlama konusmalarinin ardindan söz alan Meram Belediye Baskani Fatma Toru da “gönül cografyamiz ates hatti altinda. Ülkemizde ve Islam Cografyasinda yasanan hadiselerden dolayi hüzünlü bir bayram yasiyoruz. Ramazan ayinin ve bayramin tüm Islam âlemin kurtulusuna vesile olmasini temenni ediyoruz” diye konustu.

“Islam Dünyasi adeta kan agliyor” diyen Çevre ve Sehircilik Bakanligi Müstesari Refik Tuzcuoglu ise “Islam dünyasinda yasanan zulmün sona erdigi bir bayram yasamak için dua ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

AK Parti Konya Milletvekili Muhammed Ugur Kaleli de “Bu güzel ülkemizi bize emanet eden Sehitlerimize ve 15 Temmuz’daki hain darbe girisiminde sehit düsen 15 Temmuz Sehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Allah birlik ve beraberligimizi artirsin” dedi.

Program diger sivil toplum kuruluslari baskanlarinin katilimcilara selamlama konusmasi ardindan sona erdi.

Önceki Haber Sonraki Haber