Haberler
MÜSİAD KONYA ŞUBESİ BAYRAMLAŞMA PROGRAMI İŞ DÜNYASINI BULUŞTURDU

           Müstakil Sanayici ve Is Adamlari Dernegi (MÜSIAD) Konya Subesi’nin geleneksel hale getirdigi bayramlasma programi toplanti salonunda gerçeklestirildi. Is dünyasi ile üyelerimizin bir araya geldigi bayramlasma programinda gündem 15 Temmuz darbe girisimi ve sonrasinda yasanan süreç ile Firat Kalkani operasyonu ve ekonomimiz oldu. 

           Kurban Bayraminin 2. günü MÜSIAD toplanti salonunda gerçeklestirilen bayramlasma programina Ticaret Odasi Baskani Selçuk Öztürk, Sanayi Odasi Baskani Memis Kütükçü, Serbest Muhasebeci ve Mali Müsavirler Odasi Baskani Seyit Faruk Özselek, MÜSIAD Konya Subesi 3. Dönem Sube Baskani Ziya Özboyaci, MÜSIAD Konya Subesi 5. Dönem Sube Baskani Aslan Korkmaz, Sanayi Odasi Meclis Baskani Tahir Sahin, Sivil Toplum Kuruluslari Temsilcileri, MÜSIAD ve Genç MÜSIAD Konya Sube üyeleri ile is dünyasindan çok sayida isim katildi.

Programda konusan MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek, “Bu bayrama, pek çok meselenin sebep oldugu burukluklarin yani sira, meseleleri çözme iradesinin varligini da görmüs olmanin sevinciyle giriyoruz. 15 Temmuz gecesi, milletimiz tarihinde görmedigi bir ihanetle karsilasmistir. Asker elbisesi giymis hain teröristler, milletimizin tanklarini, uçaklarini, helikopterlerini ve silahlarini yine milletimize çevirmislerdir. Ülkemiz o gece, hem bir darbe girisimine, hem büyük bir terör eylemine, hem de gizli bir isgal tesebbüsüne maruz kalmistir. Yüce Yaradanimiza ne kadar sükretsek azdir ki milletimiz, FETÖ’nün Türkiye’yi ele geçirme girisimini, tanklara, uçaklara, helikopterlere karsi vücudunu siper ederek engellemistir. Milletimizin bu destani bütün dünyaya örnek olmustur. Ülkemiz için, 15 Temmuz gecesi ne kadar karanlik basladiysa, 16 Temmuz sabahi da o derece aydinlik dogdu. Bugün itibariyle Türkiye, 15 Temmuz sabahi oldugundan çok daha güçlü, çok daha kararli, çok daha dinamiktir. Milletimiz, kendi iradesini hiçe sayan, darbeyle, terörle, siddetle ülkesine boyun egdirebilecegini, devletini ele geçirebilecegini sananlara açik bir mesaj vermistir. Türkiye, 2023 hedeflerine ulasmak için kararlilikla yoluna devam edecektir. Firat kalkani operasyonu ile de bunu bütün dünyaya ilan etmistir. 

MÜSIAD Konya Subesi olarak Cumhurbaskanimizin önderliginde devletimizin FETÖ, PKK, Suriye’nin PKK’si olan PYD-YPG ve Islam’i istismar ederek kendine alan açmaya çalisan DAES gibi eli kanli yapilarla verdigi mücadeleyi sonuna kadar destekliyoruz. Türkiye’nin sinir güvenliginin saglanmasi için daha güneyimizdeki Münbiç ve El-Bab’in da terörden arindirilmasinin zaruri olduguna inaniyoruz. DAES ile etkin mücadele için Rakka ve Musul’da da Türkiye’nin operasyonlari devam etmelidir.

Terörle mücadelede verdigimiz sehitlerimizin tek bir damla kani dahi bosa gitmemektedir. Son yapilan operasyonlarla PKK, tarihinin en ciddi kayiplarini vermeye baslamistir. Artik bölge halkinin da açikça tavir aldigi bu örgüt, her geçen gün daha fazla köseye sikismistir. FETÖ gibi PKK’nin da milletimizin dirayeti, devletimizin gücü karsisinda direnme sansi kesinlikle yoktur. PKK’nin Suriye’deki kolu olan PYD-YPG’yi de ayni kaçinilmaz akibet beklemektedir.

Bayramin ilk günü Van’da düzenlenen alçak saldiriyi siddetle kinayan Baskan Dr. Lütfi Simsek’in konusmasinin ardindan sözü alan Ticaret Odasi Baskani Selçuk Öztürk ise “Türkiye büyük bir badire atlatti. Ülkemizin verilmis bir sadakasi varmis. 16 Temmuz’dan sonra baslayan FETÖ ve PKK ile mücadele sürecinde büyük bir sabir, dikkat ve titizlikle bütün kurum ve kuruluslardan tamamen sökülüp atilincaya kadar devam etmesi gerekmektedir. Bu süreçte dogru bilgilendirme son derece önemlidir” dedi.

Kurban Bayraminin milletimize, Islam Âlemine ve bütün insanliga hayirlar getirmesini, kurtulusumuza vesile olmasini temenni eden Sanayi Odasi Baskani Memis Kütükçü’de “Zor günlerden geçtigimiz ama milletçe birlikteligimiz ve kararli durusumuzu sürdürdügümüz bir dönemde, Konya is dünyasi olarak, hükümetimizin yaptigi çalisma ve operasyonlari sonuna kadar destekliyoruz. Bölgede sinir güvenliginin artirilmasi ve bölgenin terör örgütlerinden temizlenmesi için Türk Silahli Kuvvetleri tarafindan yürütülen operasyon ülkemiz için oldukça önemlidir. Bütün ihanet sebekeleriyle topyekün dogru bir sekilde mücadele verilmelidir” diye konustu.

Türkiye’nin agir bir süreçten geçtigini dile getirerek sözlerine baslayan Serbest Muhasebeci ve Mali Müsavirler Odasi Baskani Seyit Faruk Özselek ise “Yenikapi’da dogan birlik ve beraberlikten asla ödün vermemeliyiz. Birlik ve beraberlige her zamankinden daha da çok ihtiyacimiz var. Çünkü ihanet sebekeleri ve isbirlikçiler önümüzdeki dönemlerde birlik ve beraberligimize hedef alabilir. Birlik ve beraberligimizden ödün vermememiz için olaganüstü hassas, dikkatli ve duyarli davranmak zorundayiz” ifadelerini kullandi.

MÜSIAD Konya Subesi 3. Dönem Sube Baskani Ziya Özboyaci, MÜSIAD Konya 5. Dönem Sube Baskani Aslan Korkmaz da birer selamlama konusmasi yaptilar. Konusmalarin ardindan bayramlasma programi sona erdi.

 

Önceki Haber Sonraki Haber