Haberler
MÜSİAD Konya Şubesi Bayramlaşma Programı İş ve Siyaset Dünyasını bir araya getirdi

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) geleneksel hale getirdiği bayramlaşma programı konferans salonunda gerçekleştirildi. İş ve Siyaset dünyasının bir araya geldiği programda gündem 24 Haziran Seçimleri ve Ekonomi oldu. 

MÜSİAD Konya Şubesi’nin geleneksel hale getirdiği bayramlaşma programı konferans salonunda yapıldı. Programa AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Milletvekilleri Ziya Altunyaldız, Hacı Ahmet Özdemir, Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükçü, Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Seyit Faruk Özselek, MÜSİAD Konya 3. Dönem Başkanı Ziya Özboyacı, 5. Dönem Başkanı Aslan Korkmaz, 6. Dönem Başkanı Dr. Lütfi Şimşek, İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar, MÜSİAD ve Genç MÜSİAD üyeleri ile iş ve siyaset dünyasından birçok isim katıldı.

Programda konuşan MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka, “Bu Ramazan ayında, temeli Osmanlı Devleti’ne dayanan Zimem Defteri geleneğini şehrimizde tekrar hatırlatmanın huzurunu yaşıyoruz. Zimem defteri geleneğinde hayırseverler, mahalle esnafını dolaşarak veresiye defterlerini satın alırlardı. Ecdadımızın kendine has nezaketinin bir göstergesi olan bu gelenekte; ne satın alan kimin borcunu ödediğini, ne de borcu ödenen kişi hayır sahibinin kim olduğunu bilmezdi. 

Biz de MÜSİAD Konya olarak, Ramazan ayının son günlerinde oluşturduğunuz bir komisyonla, bu geleneği hatırlatmak ve yaşatmak adına şehrimizdeki bir çok küçük esnafı dolaşarak veresiye defterlerini hayırsever işadamlarımız adına satın aldık. Verenin mağrur olmadan vermesi,  alanın da mahcup olmadan almasının sağlandığı bu uygulamada, ihtiyaç sahiplerinden alacağını tahsil edemediği için zora düşen mahalle esnafına da bayram öncesinde bir katkı sağlanmış oldu. Ben bu tür faaliyetlerin ülkemizde ve bütün dünyada yaygınlaşmasını arzu ediyorum. 

MÜSİAD Konya olarak, kalkınmanın tek yolunun üretimden geçtiğine ve Büyük Türkiye hedeflerine ulaşabilmek için üretim gücümüzü arttırarak devam ettirmemiz gerektiğine inanıyoruz.  Ülke ekonomisindeki büyümenin günlük hayatımıza etkilerini biran önce görebilmemiz ve büyümenin sürdürülebilir olması için, ekonomi yönetimi, üretimi, ihracatı, büyümeyi ve istihdamı önemseyen yapısal reformları gerçekleştirmeli, yeni teşvik ve desteklere de devam edilmelidir. 24 Haziran’da gerçekleştirilecek seçimlerin ardından gündemimiz birinci maddesi ekonomi olmalıdır” dedi. 

  MÜSİAD Konya 3. Dönem Başkanı Ziya Özboyacı, 5. Dönem Başkanı Aslan Korkmaz ve 6. Dönem Başkanı Dr. Lütfi Şimşek’in selamlama konuşmalarının ardından söz alan Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk ise “Türkiye 24 Haziran’da önemli bir seçimi gidiyor. Sandıktan, Ülkemiz adına hayırlı bir sonucun çıkmasını arzu ediyoruz” dedi.

Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü de “24 Haziran’da Milletimiz sağduyulu bir şekilde seçimini yapacaktır. Milletimizin, ülkemizin geleceğini inşa etmek için en doğru kararı vereceğine gönülden inanıyoruz. Döviz, faiz ve enflasyon sarmalından da, önceki dönemlerde nasıl çıktıysak gelecek dönemde de inşallah yine en hızlı şekilde çıkacağız. Bunu başarabilecek güçteyiz” diye konuştu. 

AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız da “Türkiye, 2017 yılında ve 2018’in ilk çeyreğinde 7,4 oranında büyüdü. Bu reel bir büyümedir ve tamamıyla ekonomiyi destekleyen bir büyümedir. Bu büyüme 24 Haziran’dan sonra da devam edecektir. Seçimlerin ardından ülke ekonomimiz daha rahat bir nefes alacaktır. Türkiye, bir taraftan büyümeyle, bir taraftan sanayileşmeyle bir taraftan da ekonomiyle ilgilenecektir” dedi. 

AK Parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir ise “24 Haziran’da ikinci bir bayramı yaşamak sizlerin elinde. Daha önce verilen destekleri boşa çıkarmadık ve var gücümüzle çalışmalarımızı sürdürdük. Bu seçimde de en güçlü desteği vererek Türkiye’yi refah seviyesinin üzerine çıkarmamız gerekiyor. Allah seçimin sonuçlarını şimdiden hayırlı eylesin” dedi.  

Son olarak söz alan AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı da “Bu bayramda İslam coğrafyasında akan kanın durmasını ve gözyaşının son bulmasını arzu ediyoruz. Her seçim öncesinde olduğu gibi bu seçimin arefesinde de Türkiye pek çok operasyonla karşı karşıya bırakıldı. Ama her şeye rağmen 24 Haziran’da güçlü bir yeni dönem başlayacağına inanıyoruz. Yapılan bütün girişimler halkımızın desteğiyle boşa çıkacaktır. Devletin bekası adına ve huzur ikliminin sürdürülebilmesi adına çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” dedi. 

Program katılımcıların selamlama konuşması ardından sona erdi.

 
Önceki Haber Sonraki Haber