Haberler
MÜSİAD KONYA ŞUBESİ, MİLLİ İRADE ŞEHİTLERİNİN ADINI YAŞATIYOR

                 MÜSIAD Konya Subesi, 15 Temmuz gecesi Fethullahci Terör Örgütü üyeleri tarafindan gerçeklestirilen darbe girisimine karsi vatan savunmasi yaparken hayatini kaybeden sehitlerimizin isimlerini, “Milli Irade Sehitleri Hatira Ormani’nda” yasatacak. 

Kuruçesme Kervansaray’da gerçeklestirilen programa Konya Valisi Yakup Canbolat, Konya Ticaret Odasi Baskani Selçuk Öztürk, MÜSIAD Konya Subesi 3’üncü Dönem Baskani Ziya Özboyaci ile 5’inci Dönem Baskani Aslan Korkmaz, Yurtdisi Türkler ve Akraba Topluluklari (YTB) Baskani Kudret Bülbül ile çok sayida MÜSIAD ve Genç MÜSIAD üyesi katildi. 

Vali Yakup Canbolat önderligindeki heyet ilk olarak 240 sehidin isimlerini tabelaya yerlestirdi. Heyet daha sonra olusturulan Milli Irade Sehitleri Hatira Ormani’nda sehitlerimize tahsis edilen fidanlari toprakla bulusturdu. 

Fidan dikiminin ardindan açiklamalarda bulunan MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek, “O karanlik gecede Özel Kuvvetler Komutanligi’nda darbeci generali vurduktan sonra sehit edilen ve darbenin önlenmesinde büyük pay sahibi olan Piyade Astsubay Kidemli Basçavus Ömer Halisdemir ve Seydisehirli Sehit Polis Memuru Muhsin Kiremitçi ile 240 kahraman sehidimizi rahmetle aniyoruz. MÜSIAD Konya Subesi olarak olusturdugumuz Milli Irade Sehitleri Hatira Ormani’nda her bir sehidimiz için ayri ayri fidan dikimi yaptik. Bu fidanlara 240 sehidimizin isimlerini verdik. Bu çalismayi yaparak vatan borcunu, cani ve kaniyla ödeyen kahraman sehitlerimize ahde vefamizi göstermeye çalistik. Onlar için ne yapilsa azdir. Ayrica ülkemizin birligini ve bütünlügünü bozmak isteyen Fethullahci Terör Örgütü’nü hiçbir siyasi parti ve görüs ayrimi gözetmeden dik ve kararli durusuyla püskürten Milletimize sükranlarimizi sunuyoruz. Allah birligimizi daim etsin, aziz milletimize ve ülkemize böyle karanlik geceleri bir daha göstermesin” dedi.

Önceki Haber Sonraki Haber