Haberler
MÜSİAD KONYA ŞUBESİ, ENGELLİ ÖĞRENCİLERİ TARİHLE BULUŞTURDU

            TÜBITAK tarafindan düzenlenen Bilim ve Toplum Projeleri kapmasinda Gizli Kalmis Yetenekler, evde bilim doga ve sosyal beceri egitimi dalinda dereceye giren engelli ögrencileri ve ailelerini MÜSIAD Kizilören Kuruçesme Handa bulustu. Kahvaltida bir araya gelen ögrencilere tarihi mekân hakkinda bilgiler verildi. 

 

TÜBITAK 4004 Bilim ve Toplum Projeleri, kapsaminda bilginin toplum ile bulusturulmasini ve yayginlastirilmasini, bunu yaparken de bilginin mümkün oldugunca görsellestirilerek, etkilesimli uygulamalarla birlikte “Gizli Kalmis Yetenekler: Evde Bilim, Doga ve Sosyal Beceri Egitimi” isimli proje katilan ve dereceye giren ögrencilere MÜSIAD Kizilören Kuruçesme Han’da kahvalti ikram edildi. 

 

Dereceye giren ögrencileri tebrik eden Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Saban Dalgiç, “Engelli ögrencileri tarihi mekânlari ve dogal hayati sevdirmek için bir organizasyon düzenledik. Sivil Toplum Kuruluslari tarafindan düzenlenen bu tür organizasyonlar bizim açimizdan son derece önemlidir. Bizi burada agirlayan MÜSIAD Konya Subesi’ne tesekkür ediyoruz” dedi. 

 

Tarihi Kizilören Kuruçesme Han hakkinda bilgi veren MÜSIAD Konya Subesi Yönetim Kurulu Üyesi Tuncay Özkan, “MÜSIAD Konya Subesi olarak birçok sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdik. Sizleri buram buram tarih kokan Handa agirlamaktan son derece memnunuz. Kizilören Kuruçesme Hanimizin kapilari sizlere her zaman açiktir, hayatiniz boyunca basarilar diliyoruz” diye konustu.

            Kahvaltinin ardindan ögrenciler hatira fotografi çektirdi.  

 

Önceki Haber Sonraki Haber