Haberler
MÜSİAD KONYA ŞUBESİ BAYRAMLAŞMA PROGRAMI İŞ DÜNYASINI BİR ARAYA GETİRDİ

      Müstakil Sanayici ve Is Adamlari Dernegi (MÜSIAD) geleneksel hale getirdigi bayramlasma programi toplanti salonunda gerçeklestirildi. Is dünyasini ve üyelerimizin bulustugu bayramlasma programinda Ülkemizde ve Islam cografyasinda yasananlar gündeme geldi.

        MÜSIAD Konya Subesi’nin geleneksel hale getirdigi bayramlasma programi Ramazan Bayraminin 1’inci Günü sube binasinda yapildi. Programa 24. Dönem AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakçi, Konya Ticaret Odasi Baskani Selçuk Öztürk, Konya Sanayi Odasi Baskani Memis Kütükçü, Konya Sanayi Odasi Meclis Baskani Tahir Sahin, Serbest Muhasebeci ve Mali Müsavirler Odasi Baskani Seyit Faruk Özselek, MÜSIAD Konya 5. Dönem Sube Baskani Aslan Korkmaz, ISKUR Il Müdürü Emrah Keles, Tabip Odasi Baskani Dr. Seyit Karaca, Mehir Vakfi Baskani Mustafa Özdemir, Sivil Toplum Kuruluslarinin Temsilcileri, MÜSIAD ve Genç MÜSIAD Konya Sube üyeleri,is ve siyaset dünyasindan birçok isim katildi.

Programda konusan MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek,  “Millet olarak çok kiymetli ve faziletli bir ayi geride birakarak bayrama eristik. Bütün Islam Âleminin Ramazan Bayramini tebrik ediyorum. Özellikle Türkiye’de son dönemde oldukça can sikici hadiseler yasanmakta. Yasanan hain saldirilarda hayatini kaybeden Sehitlerimize ve Sivil halkimiza Cenabi Haktan rahmet, ailelerine bassagligi diliyorum. Arife günü Islam dünyasinin kutsal mekâni olan Medine'de yasanan hunhar saldira da hayatini kaybedenler oldu. ‘Müslümaniz’ adi altinda kurulan bir örgüt, yalnizca Müslümanlara zarar vermekte. ‘Müslüman’ oldugunu iddia eden örgüt Israil’e gözünün üzerinde kasin var demiyor, bölgede Müslümanlara zulmeden birçok örgüte ve ülkeye ses çikarmiyor, ancak nerede bir Müslüman varsa en çok zarari onlara veriyor. Piyon görevi yapan bu örgüt ve örgütlerden Allah bütün Islam cografyasini kurtarsin. Zorlu bir dönem içindeyiz. Ülkemiz cografya da önemli bir konumdadir. Zamaninda dedelerimiz savaslarda belli bedeller ödemistir. Bugün de bizler yapilan hain saldirilarla ödüyoruz. Ancak bunlara direnç göstermeliyiz. Eger dirençli olmazsak sürekli söyledigimiz gibi sömürge ülkelerinden biri haline geliriz. Gelecek nesillerimiz için bazi bedeller vererek gögüs germek zorundayiz. Savas kötü bir seydir ancak ülkesini savunmayi göze alamayan toplumlar helak olur. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin, birligimizi bütünlügümüzü daim eylesin.

“Birlikte Konya’yiz” sloganiyla her yil Ankara’da düzenledigimiz Geleneksel Konyalilar Iftar Bulusmasi programimiz Istanbul havalimanindaki hain saldiri ve Konyali bir askerimizin sehit düsmesi ayni güne denk gelmistir. Bunun için programimizi iptal etmeyi düsündük. Ancak yaptigimiz istisareler sonucunda programimizi iptal etmemeye karar verdik. Çünkü terör örgütünün asil amaci hayati duraganlastirmaktir. Hain terör örgütünün amacina ulasamamasi için programimizi iptal etmedik. Konya olarak bir oldugumuzu, diri oldugumuzu dosta düsmana karsi gösterdik. Içimiz kan aglarken diger taraftan isimizin geregini yaparak verilmesi gereken bütün mesajlarimizi dünyaya vermekti. Biz amacimiza ulastik, ancak terör örgütü ulasamadi” ifadelerini kullandi.

Diger sivil toplum kuruluslari baskanlari katilimcilara birer selamlama konusmasi yaptilar. Konusmalarin ardindan bayramlasma programi sona erdi.

 

Önceki Haber Sonraki Haber