Haberler
MÜSİAD KONYA ŞUBE ÜYESİ M.ALİ KUNTOĞLU, DEMOKRATİK KONGO CUMHURİYETİ İŞ KONSEYİ BAŞKANI OLDU

 Dis Ekonomik Iliskiler Kurulu (DEIK), Türkiye–Demokratik Kongo Cumhuriyeti Is Konseyi Kurucu Baskani’ni seçti. Yeni kurulan is konseyi Baskanligina, MÜSIAD Konya Sube üyesi ve Hedefsan Endüstriyel Gida A.S. Yönetim Kurulu Baskani Mehmet Ali Kuntoglu seçildi. MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Mehmet Ali Kuntoglu, Demokratik Kongo Cumhuriyeti ile Türkiye’nin ve Konya’nin ticaret hacmini artirmak için çalisacaklarini söyledi.

 MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek ve Yönetim Kurulu üyeleriyle aksam yemeginde biraya gelen Mehmet Ali Kuntoglu, DEIK üyeligi ve konsey baskanlik sürecini degerlendirdi. DEIK üyeligi ve is konseyi kurulus sürecinde tavsiye ve desteklerini esirgemeyen MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek ve yönetim kuruluna tesekkür ederek konusmasina baslayan Kuntoglu, “Türkiye’nin, Kongo Cumhuriyeti ve Afrika kitasiyla ekonomik iliskilerinin artmasina yönelik basta is forumlari ve isadamlarindan olusan heyet ziyaretleri olmak üzere bir dizi faaliyetler yürütecegiz. Is Konseyimizin ana hedefleri arasinda yer alan Türk ve Kongolu isadamlarini daha sik bir araya getirip isbirligi firsatlarini artiracagiz. Son yillarda Türkiye ile Kongo Cumhuriyeti arasindaki ticaret hacminde gevsemeler olusmustur. Bizde bu ticaret hacmini artirmak ve eski düzeyinin üzerine çikarmak için gerekli çalismalari yapacagiz” dedi.

 Demokratik Kongo Cumhuriyeti Is Konseyi Baskanligina seçilen Kuntoglu’na basari dileklerini ileten MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek de Dis Ekonomik Iliskiler Kurulu’nun, Türk ekonomisinin istikrari için gelecek vaat eden projeleri hayata geçirdigini söyledi. Simsek, “Dünyada ve özellikle de bölgemizde yasanan degisimlere ragmen DEIK’in öncülügüyle özel sektörün basari çitasi daha da yüksege çikmistir. DEIK’in yürüttügü faaliyetler, Türkiye’nin ve Konya’nin 2023 ihracat hedeflerine ulasmasi açisindan önemlidir” dedi. Mehmet Ali Kuntoglu’nun Konsey Baskanligi’na seçilmesinin MÜSIAD içinde son derece önemli oldugunun altini çizen Simsek, “Üyelerimizden Mehmet Ali Korkmaz Sudan Is Konseyi Baskanligini, Ibrahim Özen’de Ruanda Is Konseyi baskanligi görevini basarili bir sekilde sürdürmektedirler. Mehmet Ali Kuntoglu da Demokratik Kongo Cumhuriyeti Is Konseyi baskani olarak önemli bir görev üstlenmistir. Dis Ekonomik Iliskiler Kurulu, MÜSIAD ve Konya için oldukça önemlidir. Dis Ekonomik Iliskiler Kurulu’nda daha fazla Konyali sanayici ve is adamimizin yer almasini arzu ediyoruz, bunun için de gerekli çalismalari yapiyoruz” diye konustu.  

 MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek, günün anisina DEIK Türkiye–Demokratik Kongo Cumhuriyeti Is Konseyi Baskani Mehmet Ali Kuntoglu’na hediye takdim etti.

 

Önceki Haber Sonraki Haber