Haberler
MÜSİAD KONYA ŞUBE BAŞKANI ŞİMŞEK’İN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

           Müstakil Sanayici ve Isadamlari Dernegi (MÜSIAD) Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek, 29 Ekim Cumhuriyet Bayrami ile ilgili bir mesaj yayimladi.

Simsek mesajinda su görüslere yer verdi: “93 yil önce, Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaslariyla birlikte yurdun düsman askerlerinden kurtulusunu gerçeklestiren Aziz Milletimiz, bugün bulundugu noktaya her türlü zorlukla mücadele ederek gelmistir. Merhum Mehmet Akif Ersoy’un ifadesiyle, ‘Hakkidir, Hakka Tapan Milletimin istiklal’ dizesini fikrini de an be an yasamistir. Günümüzde yasanan aci olaylar göstermektedir ki, Istiklal Savasi, çapi ve yöntemleri degisse de, devam etmektedir. 

 

Aziz milletimiz 93 yil önce oldugu gibi 15 Temmuz darbe girisiminde de gögsünü siper ederek, dünya tarihine adini tekrar yazdirmistir. FETÖ terör örgütünce düzenlenen hain darbe girisiminin yasandigi bu gecede milletimiz, karanlik güçler tarafindan el uzatilan iradesine tanklarin üzerine çikarak, köprülere ve meydanlara akin ederek sahip çikmistir. Konya Is âlemi olarak, milletimizin gelecekte de iradesinden ve istiklalinden asla vazgeçmeyecegine inanmaktayiz. 

 

Bu duygu ve düsüncelerle Milletimizin güvenligini temin etmek için baslatilan Firat Kalkani ile Musul operasyonuna katilan ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz. MÜSIAD Konya Subesi olarak bütün vatandaslarimizin Cumhuriyet Bayramini tebrik eder, Aziz Sehitlerimize Allah’tan Rahmet, yakinlarina sabir diliyoruz” ifadelerini kullandi.

 

Önceki Haber Sonraki Haber