Haberler
MÜSİAD KONYA ŞUBE BAŞKANI ŞİMŞEK, GENÇ MÜSİAD ÜYELERİNE 15 TEMMUZ GECESİNİ ANLATTI

             Genç MÜSIAD Konya Subesi tarafindan Kizilören Kuruçesme Kervansaray’da düzenlenen "Milli Iradenin Dirilisi ve Türkiye'nin Gelecek Vizyonu" konulu konferans MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek konusmaci olarak katildi. Sohbet ortaminda geçen konferansa çok sayida Genç MÜSIAD üyesi katilim sagladi. 

MÜSIAD Konya Subesi Kuruçesme Kervansaray’da gerçeklestirilen programin açilis konusmasini yapan MÜSIAD Konya Subesi Gençlik Kurulu Baskani Emre Babayigit, “Milli irademize kast edilen 15 Temmuz gecesi tarihimize tipki eski darbe girisimleri gibi kara bir leke olarak geçmistir. Milletimiz, egemenligini karartmaya çalisan bu girisime izin vermemis bundan sonra da asla izin vermeyecektir” dedi.

         “15 Temmuz gecesinde Milletimiz, Bayragina, Vatanina ve Kutsal degerlerine kimseyi dokundurmayacagini bütün dünyaya gösterdi” diyerek konusmasina baslayan MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek, genç is adamlarina o gece yasananlari anlatti; “15 Temmuz darbe girisimi sirasinda dernek binasinda toplanti halindeydik, kalkismayi ögrenir ögrenmez hemen disari çiktik. Konya Valimizle telefonla görüserek vilayet binasinda bir araya geldik ve durum degerlendirmesinde bulunduk. Üyelerimizle irtibata geçerek meydanlara sahip çikmaya davet ettik.

Bu darbe girisimi klasik bir darbe degildi. Insanlarimizi vahsice katletmeyi planladilar ve katlettiler. Darbecilerin asil hedefi seçilmis hükümeti degistirmekten de öte, ülkeyi uzun süreli bir iç savasa sürüklemekti. Cenab-i hak, 15 Temmuz gecesi milletimize cesaret verdi, hainlere ise korku saldi. Türk bayragiyla meydanlari bos birakmayan milletimiz ‘bu vatani böldürmeyiz, kardes kavgasina müsaade etmeyiz’ dedi. Ölümü hayattan daha fazla seven Türk Milleti, cani hainler sürüsüne karsi kutlu bir zafer kazandi.

Milletimizin kararli durusu bu alçaklarin hain girisimini püskürttü. 15 Temmuz gecesi hainler tarafindan güneydogudaki bütün sinirlarimiz açildi ve asker görünümlü hainler nezaretinde teröristler gruplar haline ülkemize giris yapti. Bu nasil ihanettir, bu nasil bir alçakliktir. Devletimiz o askerleri sinirlara terörist gruplari bitirsin diye gönderdi. Bu askerlerin hepsi ya FETÖ’cü ya da PKK’li çikti.

MÜSIAD Genel Merkez’de Olaganüstü baskanlar toplantisinda aldigimiz ‘Gündüz hayata, üretmeye gece ise nöbete ve direnmeye devam edecegiz’ karariyla gece gündüz çalistik. Eskisinden de fazla çalismaya ve üretmeye basladik. Hiçbir siparisimizi iptal etmedik, hiçbir is görüsmesini iptal etmedik. Darbelere ve ekonomik krizlere diremenin en güzel yolu hayati normallestirmektir. Birçok yabanci ülke, özellikle de bati medyasi ülkemiz aleyhine olumsuz bir algi pompaladi. Oradaki insanlarda Türkiye’de neler olup bittigini anlayamadilar. Geçtigimiz günlerde 145 ülkedeki partner kuruluslarimiza bir mektup gönderdik. Türkçe, Ingilizce Fransizca ve Arapça olmak üzere 4 dilde gönderdigimiz mektupta, darbe sürecinden sonra neler yapacagimiza dönük dogru bilgilendirmeler yapmaya çalistik.

Ülkemizin verilmis bir sadakasi varmis. Çünkü Türkiye, 2 milyondan fazla Suriyelilere kapilarini açti ve 5 yildir da misafir ediyoruz. Burada hiçbir yerde göremeyecekleri sefkat ve yardimla karsilastilar. Dünyanin bütün mazlum cografyasindaki insanlar Türkiye’yi umut isigi olarak görüyor. Allah, yardim bekleyen insanlarin dualariyla bu devletin ömrünü uzatti. Bizim daha yapacak çok isimiz var.

O gece, Türk gencinin çabasi takdire sayandir. Biz birlikte Türkiye oldugumuzu bütün dünyaya ilan ettik, darbeyi püskürttük, ama tamam dememeliyiz. Birlik ve beraberligimizden asla ödün vermemeliyiz. Geçmisten daha fazla çalisarak ülkemizin gelecege tasimalisiniz. Sizi hiçbir seyin yildirmasina izin vermeyin. Bu ülkeyi kalkindiran ve güçlendiren her seyi yapmaya gayret gösterin.

Ülke genelindeki bütün kurum ve kuruluslarda oldugunu gibi MÜSIAD’da da, FETÖ temizligi yapiyoruz. Bu yapilanmanin uyuyan hücreleri oldugu hepimizin malumudur. Karsimizda maskeli tiplerin oldugu bir gerçektir. Üye kabul komisyonumuz basindan beri üyelik kabulünde tabiri caizse ince eleyip sik dokuyarak güzide kurumumuza bu tip sizintilari hep engellemeye çalismistir. Bu hainlerle baglantisi oldugunu tespit ettigimiz kisileri hemen ihraç ederek yollarimizi ayirdik. MÜSIAD Konya Subesi’nde bu tip yapilanmaya karsi mücadelemiz bugünden sonrada etkin bir sekilde devam edecektir” diye konustu.

Önceki Haber Sonraki Haber