Haberler
MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka, CHP’li Vekil Hüsnü Bozkurt’a sert tepki gösterdi

 Müstakil Sanayici ve Isadamlari Dernegi (MÜSIAD) Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka,  “Referandumda ‘evet’ diyenleri denize dökecegiz” diyen CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt basta olmak üzere referandum sürecince tehdit ve hakaret içerikli söylemlerde bulunanlara sert tepki gösterdi. Baskan Okka, yaptigi yazili açiklamada su görüslere yer verdi;

 “Türkiye’nin sürdürülebilir kalkinmasi, büyümesi, gelismesi ve kalici istikrari birlik ve beraberlikten geçtigine inanmaktayiz. Ülkemiz topyekûn dayanisma içerisinde gelecege çok daha güçlenerek gidecektir. Ülkemiz kritik süreçten geçerken birlik ve beraberligimize her zamankinden daha da fazla ihtiyaç duydugumuz son günlerde, halkimizi kutuplasmaya kin ve düsmanliga sevk edecek açiklamalardan kesinlikle kaçinilmalidir.

CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt’un denize dökmekle tehdit ettigi ve haddini asan açiklamalarini kesinlikle kabul etmiyoruz. Hosgörünün baskenti konumundaki Konya’nin bir Milletvekilinin millet iradesini yok sayarak yaptigi açiklamalarini siddetle kiniyoruz. CHP’li Hüsnü Bozkurt’un bu söylemlerinden dolayi Aziz Türk milletinden özür dilemeye ve istifa etmeye davet ediyoruz. 

Referandum tarihi yaklastikça halkin ortaya koyacagi iradeden rahatsiz olan bazi kesimler hakaret ve tehdit içeren açiklamalarda bulunmaktadir. O güne kadar herkes her seyi söyleyebilir, her türlü yorumu yapabilir ama Milletimize yönelik hakaret ve tehdit içeren açiklamalarda bulunamaz.

Özellikle 15 Temmuz gecesi alçakça ve haince düzenlenen darbe girisimine karsi canini siper ederek tankin tüfegin önünde dik duran Türk milletine hakaret ve tehdit içeren her türlü açiklamalari siddetle kiniyoruz. Birbirini seven, birbirine bagli, birbirine saygili olan insanlardan olusan milletimize karsi daha da saygili olmaya davet ediyoruz. Basta, seçilmis milletvekilleri olmak üzere sandiktan çikacak sonuca herkesin saygi duymasini istiyoruz” seklinde konustu. 

Önceki Haber Sonraki Haber