Haberler
MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka: “Anadolu'nun Omurgası Konumundaki Konya Üzerinden Yürütülen Kirli Algı Operasyonu Sona Ermeli”

             MÜSIAD Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka, yaptigi yazili açiklamada son günlerde bazi basin yayin organlarinda Konya ve Konya halkina yapilan haksiz ve mesnetsiz yakistirmasini sert bir dille elestirdi.

            MÜSIAD Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka yaptigi yazili açiklamada su görüslere yer verdi; “Fethullahçi terör örgütü üzerinden bazi basin–yayin organlari Konya ve Konya halkina yönelik algi operasyonlari düzenlenmektedir.

            Son günlerde ülke genelinde oldugu gibi Konya’da da FETÖ’ye yönelik operasyonlar devam etmektedir. 1000 yillik Kadim Baskent ve Anadolu’nun omurgasi olan Konya, her alanda öncü oldugu gibi FETÖ’ye karsi yapilan operasyonlarda öncü sehirdir. Ilk açilan FETÖ davasi Konya’da açilmis, ilk operasyonlar da Konya’da yapilmistir. Ayrica Konya, darbe girisimini duyar duymaz ilk meydanlara inen sehirlerarasindadir.

  Selçuklular döneminde baskentlik yapmis Konya, ulusal basin tarafindan hedef haline getirilmis ve bir takim yakisiksiz mesnetsiz benzetmelerde bulunulmustur. Darbe girisimini duyar duymaz meydanlara inen ve günlerce meydanlari bos birakmayarak Ülkesini, Vatanini ve Dinini savunan Konya halkina bu yakistirmalari yapmak son derece yanlistir. Konya’ya yönelik yürütülen karalama adimlarini siddetle kiniyoruz. Konya’yi ve içinde barindirdigi degerleri bilmeyenlerin bu tür bir çaba içine girmesi son derece anlamsizdir.

Unutulmamalidir ki, FETÖ problemi sadece sahislarin ve sehirlerin degil, bütün Türkiye'nin hatta ve hatta bütün dünyanin problemidir. Sahis veya sahislar üzerinden tüm sehrin karalanmaya çalisilmasi derece son derece hadsizliktir. Yürütülen operasyonlarda kisiler üzerinden sehrimiz itham altinda birakilmasini dogru bulmuyor, hangi makam ve mevkide olursa olsun bir sahsin üzerinden genelleme yapilmasini kesinlikle kabul etmiyoruz.

            FETÖ karsitligi ile bilinen ve ünlenen köse yazarlari ve internet hesaplari hangi FETÖ’cünün Konya’da rahatça yasadigini biliyorlarsa isimleri açikça ifsa etmeli, kim olursa olsun isimlerini de yetkili makamlara ivedilikle iletmelidir. Aksi halde bu sahislar suçu gizleme ve suçluyu kayirma suçunu da islemis olurlar.

            Konya, hosgörüsü oldugu kadar adaleti, merhameti oldugu kadar da azameti olan bir sehirdir. Su iyi bilinmelidir ki; Devletine ve milletine hainlik eden her kim olursa olsun kesinlikle cezalandirilmali ve sehitlerimizin kani yerde birakilmamalidir. Ancak suçluyu bilen kisi, derhal yetkililerle paylasmali ve bu konuda devletinin yaninda olmalidir. MÜSIAD Konya olarak bizde dün oldugu gibi bugün de devletimizin ve milletimizin yanindayiz. Konya’miz 15 Temmuz darbe girisiminde oldugu gibi bugünde Vatanina, Milletine ve Dini degerlerine sahip çikmaya devam edecektir. Konya ve Konya halki üzerinden yürütülen bu tür algi operasyonlarina da asla izin vermeyecegiz” 

Önceki Haber Sonraki Haber