Haberler
MÜSİAD Konya Şube Başkanı Okka: “Yeni sistem gücümüze güç katacaktır”
             MÜSIAD Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka, Cumhurbaskanligi sistemine geçisi saglayan Anayasa Referandumun sonucunu degerlendirdi.

             16 Nisan Pazar gününe kadar herkesin her seyi söyledigini her türlü yorumu yaptigini ve  son sözü Milletin söyledigini vurgulayan MÜSIAD Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka, “Milletimiz vatandaslik görevini yerine getirerek sandiga kostu ve gelecegine sahip çikti. Bu halk oylamasinda yenen veya yenilen, kazanan veya kaybeden yoktur. Bu kararin tek kazanani aziz Türk milletimizdir. Bütün baskilara ragmen yeni ve güçlü Türkiye olma yolunda Milletimiz iradesini ortaya koyarak kararini vermistir. Cumhurbaskanligi Hükümet sistemiyle ülkemize istikrar gelecek ve büyük Türkiye yolunda ayak bagi olan unsurlar bertaraf edilecektir. Is dünyasinin temsilcileri olarak istikrar ve güven için “Evet” diyen Milletimizin kararina herkesi saygili olmaya davet ediyoruz. 

             Bu referandumda da, kayda deger herhangi bir olayin yasanmamasi, referanduma katilim oraninin çok yüksek bir oranda gerçeklesmesi, ülkemiz adina önemli kazanimlarimizdandir. 
Halk oylamasi bitmis ve o süreçte yasanan tartismalar geride kalmistir. Yeni ve güçlü Türkiye için en çok ihtiyacimiz olan birlik ve beraberligimizdir. Artik önümüze bakarak ekonomi, en önemli gündem maddelerimizden olmaya devam etmelidir. 

            Yeni sistem, ülkemizin ekonomik gücünü de atesleyecek ve tesvik edecektir. Kendine güveni artan, gelecek kaygisi olmayan is dünyasi yatirimlarini artiracaktir. Issizlikten enflasyona, yatirimlardan sosyal adaletin tam olarak saglanmasina kadar birçok alanda son dönemde ortaya konulan gelismeler artik yeni bir seviyeye ulasacaktir. MÜSIAD olarak üretmeye ve büyümeye ara vermeden devam edip rehavete kapilmadan daha çok çalisacagiz. ”

            Sözlerinin sonunda “Milletimizin  ‘EVET’ kararinin Ülkemiz, Milletimiz ve is dünyamiz için hayirlara ve berekete vesile olmasini dilerim” ifadelerini kullandi. 
 
Önceki Haber Sonraki Haber