Haberler
MÜSİAD Konya Şube Başkanı Okka: “Konya, Ülke Ekonomisine Ciddi Katkı Sağlıyor”

             Müstakil Sanayici Is Adamlari Dernegi (MÜSIAD) Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka, Türkiye Ihracatçilar Meclisi (TIM) tarafindan açiklanan Mayis Ayi Ihracat verilerini degerlendirdi.  

 

            Baskan Okka yaptigi yazili açiklamada su görüslere yer verdi; “TIM’in verilerine göre Türkiye’nin Mayis ayi ihracati, geçtigimiz yilin ayni ayina göre yüzde 15,8 artisla 12 milyar 472 milyon dolar, Konya’nin Mayis ayi ihracatinin ise yüzde 18,06 artisla 136 milyon 149 bin 632 dolar olarak gerçeklesmistir. 2017 yili ilk bes aylik rakami, 2016 yili ilk bes aylik rakamina göre yüzde 12,7 artis gösteren Konya’miz, son 6 aydir ihracatini artirmaya devam etmistir. Açiklanan verilerle birlikte sunu görüyoruz ki, yasanan pek çok olumsuzluga ragmen ekonomimizin gücü ortadadir. Bu artis bizleri son derece memnun etmistir ve 2017 yilinin geneli için umutlarimizi yesertmistir. Konya sanayisi Türkiye’yi büyütmeye devam edecektir. Ekonomi alaninda büyük basarilara imza atan Konya, önümüzdeki dönemde de daha hizli bir ivme yakalayarak ihracat artisini sürdürecektir. Ülkemizin ve özellik de sehrimizin ekonomisini sirtlayan özel sektörümüzün sagladigi katki ihracat rakamlariyla bir kez daha ortaya çikmistir. MÜSIAD Konya olarak, dünya ekonomi piyasalarinda yasanan son gelismelere ve yasanan pek çok olumsuzluga ragmen üreten, yatirim yapan, dünya pazarlarina açilarak ülkesinin büyümesine katki saglayan bütün sanayici ve is adamlarimizi kutluyorum. 

            Ekonomimizdeki büyüme ilerleyen dönemlerde daha da artacaktir. Is dünyasinin temsilcileri olarak reel sektörü destekleyen, üretimi ve ihracati önceleyen, büyüme ve istihdami önemseyen reformlarin bir an önce hayata geçirilmesi son derece önem arz etmektedir” diye konustu.

Önceki Haber Sonraki Haber