Haberler
MÜSİAD Konya Şube Başkanı Okka: “Ekonomimiz güçlenerek büyümeye devam ediyor”

          Müstakil Sanayici ve Isadamlari Dernegi (MÜSIAD) Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka, Türkiye Ihracatçilar Meclisi (TIM) tarafindan açiklanan Nisan Ayi Ihracat verilerini degerlendirdi. 

Ihracat rakamlarindaki artisin oldukça sevindirici oldugunu kaydeden MÜSIAD Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka, “Ihracat rakamlarinda geçtigimiz yilin ayni ayina göre yüzde 4’lük bir artis yasandi. Ekonomi açisindan çok önemli olan bu artis sevindirici bir gelismedir. Bundan daha önemli bir gelisme de Türk Lirasi bazinda yapilan alisverislerde yüzde 133’lük bir artisin olmasidir. Bu geçtigimiz dönemde yasadigimiz sorunlara ragmen ekonomimizin ne kadar güçlü oldugunu göstermistir.

            Milletimiz 16 Nisan halk oylamasinda ‘evet’ diyerek Anayasa'da yapilan degisikliklere onay vermistir. Bu süreçten sonra artik önümüze bakarak ekonomi, en önemli gündem maddelerimizden biri olmalidir. Çünkü ekonomi ülkemizde uzun süredir gündem maddelerinin arka siralarinda yer almaktaydi.  Sanayicilerimiz ve is adamlarimiz bu süreçte ciddi fedakârliklar yapti. Is dünyasinin temsilcileri olarak sanayicilerimize ve is adamlarimiza verilen destek ve tesviklerin artirilarak sürmesi ve yapisal reformlarin daha da güçlü bir sekilde ortaya konulmasini istiyoruz. Is dünyasina saglanacak destek ve tesvik ile ekonomik reformlar yeni yatirimlarin önünü açacagi unutulmamalidir. Ayni zamanda ekonomideki olumlu gelismeler issizlik rakamlarini da ciddi anlamda asagi çekecektir. Büyük ve güçlü Türkiye yolunda bizleri güzel günler beklemektedir” seklinde konustu. 

Önceki Haber Sonraki Haber