Haberler
MÜSİAD Konya Şube Başkanı Okka: “Ekonomimizde İstikrar Sürüyor”

           Müstakil Sanayici Is Adamlari Dernegi (MÜSIAD) Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka, Türkiye Istatistik Kurumu (TÜIK) tarafindan açiklanan 2017 yili birinci dönem büyüme verilerini degerlendirdi.   

Türkiye ekonomisi 2017 yilinin birinci çeyreginde bir önceki yilin ayni çeyregine göre yüzde 5 arttigina dikkat çeken MÜSIAD Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka, “Beklentilerin üzerinde gerçeklesen büyüme orani is dünyasi açisindan son derece cesaret vericidir. Her alanda kendisi ispatlayan ülkemizin ekonomi alaninda da varim dediginin bir kanitidir” dedi. 

Baskan Ömer Faruk Okka, “2016 yilinda artan terör olaylari ve 15 Temmuz Darbe girisiminin gölgesinde geçiren ülkemizin, ekonomik moral olarak bu verilere çok ihtiyaci vardi. Bu büyüme rakamlari pek çok yatirimci ve uluslararasi sermayeye Türkiye’ye yatirim yapmasi açisindan önemli bir güven verecektir. Türkiye nasil bir olumsuz hava içinde olursa olsun, piyasa üretim ve büyüme yönünü hiç degistirmemistir.

MÜSIAD Konya Subesi olarak, Dünya ekonomi piyasalarinda yasanan son gelismelere ve yasanan pek çok olumsuzluga ragmen, Türkiye ekonomisinin büyümesini bir kez daha takdirle karsiladik. Dis ticaret verilerinin ihracat yönünde daha da yüksek seviyelerde olmasi için çalismalarimizi sürdürecegiz.

            Ekonomimizdeki büyüme ilerleyen dönemlerde daha da artacaktir. Reel sektörü destekleyen, üretimi ve ihracati önceleyen, büyüme ve istihdami önemseyen reformlarin bir an önce hayata geçirilmesi gerekmektedir. Tüm bu zor sartlar altinda büyük sorumluluk alarak üretmekten vazgeçmeyen ve ülkemizin büyümesinde kilit rol oynayan sanayicilerimizi ve isadamlarimizi bir kez daha kutluyorum” diye konustu.

Önceki Haber Sonraki Haber