Haberler
MÜSİAD Konya Şube Başkanı Okka: “15 Temmuz Türk Milletinin Bir Kahramanlık Destanıdır”

                15 Temmuz’un yildönümü öncesi açiklamalarda bulunan Müstakil Sanayici ve Is Adamlari Dernegi (MÜSIAD) Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka, “Milletimiz 15 Temmuz gecesi canini ortaya koyarak darbeye karsi koymus ve Türkiye’de bir daha darbe yapilamayacagini tüm dünyaya ilan etmistir” dedi.

            MÜSIAD Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka, yaptigi açiklamalarda su görüslere yer verdi;

             “Türkiye, 15 Temmuz 2016 Cuma gecesi önce karanligi, sonra da ortaya konan büyük inanç ve kararlilik ile de aydinligi yasamistir. O gün siradan bir gün olmaktan çikarak, her türlü vesayetin ve isgalin reddedildigi, Milli Iradenin kazandigi bir gün haline dönüsmüstür.

            15 Temmuz yakin tarihimizin en önemli dönüm noktalarindan birisidir. Milletimiz tankin, topun, uçagin, helikopterin, tüfegin karsisina sadece ve sadece imaniyla, inanciyla, yüregiyle dikilmistir. Iradesini vesayet altina almak istenen silahli darbe girisimini bozguna ugratan Milletimiz, günlerce sokaklari meydanlari bos birakmayarak istiklaline ve istikbaline sahip çikmis, meydanlarin darbecilere teslim edilmeyecegini ortaya koymustur. Bu tür saldirilarla milletimizi bölemeyecek, bayragimizi indiremeyecek, vatanimizi parçalayamayacak, devletimizi kesinlikle yikamayacak ve ezanlarimizi asla ama asla susturamayacaklar. Bu ülkenin evlatlari Allah’in izniyle asla diz çökmeyecektir.

            Ülkemizde, 15 Temmuz’daki darbe girisiminin ardindan belli çevrelerce masa olarak kullanilan terör örgütleri de dogrudan milletimizin iradesini ve demokrasimize hedef alan saldirilar gerçeklestirmislerdir. Ayrica bölgede sinir güvenliginin artirilmasi ve bölgenin terör örgütlerinden temizlenmesi için Türk Silahli Kuvvetleri tarafindan yürütülen operasyon ülkemiz için oldukça önemliydi. Ülkemizin güneydogusunda yeni bir devletin kurulmasi niyetiyle atilan adimlari durdurmak için baslatilan operasyonlar, ayni zamanda 15 Temmuz’un hemen akabinde güney ve dogu illerimizde sayisi arttirilan terör saldirilarina da bir cevap niteligi tasimaktaydi. Gerçeklestirilen alçak saldirilara karsi millet olarak yasanan tüm olaylarda dimdik ayakta kaldigimizi hep gösterdik ve bundan sonra da göstermeye devam edecegiz. Hiçbir terör örgütünün ve onlari destekleyen hiçbir gücün, bu birlik ve beraberlik karsisinda basarili olma sansinin olmadigi iyi bilinmelidir.     

            Darbe girisimi ve terör saldiriyla birlik ve beraberligimizi alt edemeyen ser odaklari ekonomi alaninda da saldiriya geçtiler. Bir takim algi operasyonlariyla Türkiye ekonomisinde kriz olusturmaya çalistirlar. Ancak, o karanlik geceyi iyi okuyan milletimiz, güvenlik güçlerimiz meydanlarda darbeci, cuntaci hainlerle gögüs gögüse mücadele ederken, ekonomi bürokrasimiz de sabaha kadar bu ülkenin ekonomik istikrari için mücadele ettiler. O gece sabaha kavusuncaya kadar ATM’lerde para hiç bitmedi. Su unutulmamalidir ki, kriz olan, savas olan ve darbe yapilan bir ülkede ATM’lerde para olmazdi. Vatandaslarimiz ve yatirimcilarimiz da dövizlerini TL’ye çevirdi ve bankalara yatirarak Türk Lirasina sahip çikti. Daha sonra bazi kredi derecelendirme kuruluslari ülkemizin kredi notunu düsürerek baska bir saldiri taktigi denediler. Ancak buna da cevap verildi ve açiklamalara itibar edilmeyerek yatirimlar devam etti. Böylelikle darbe girisiminin ekonomik ayagi da basarili bir sekilde püskürtüldü.

            Özellikle o günden sonra ülkemize ve Konya’miza yatirimlar daha da artmaktadir. Ülkemizin ekonomi alaninda 15 Temmuz öncesinden daha iyi yerlere gelmesi için çalismaktayiz. TUIK ve TIM tarafindan açiklanan büyüme ve ihracat rakamlari gelecege dönük umutlarimizi yesertmis, ayni zamanda da gelecege dönük planlarimizda isik olmustur. Türkiye olarak hedeflerimizden vazgeçmedik ve üretmeye ve büyümeye devam edecegiz.

            Bagimsizligimiza, birlik ve beraberligimize kastedilen o karanlik 15 Temmuz gecesinde, MÜSIAD Konya, milletimizin safinda, bütün üyeleriyle birlikte meydandaydi. MÜSIAD, vatanimizin istiklaline ve istikbaline sahip çikti ve bundan sonra da çikmaya devam edecektir. Sadece Türkiye’nin degil, dünyanin tarihine geçen, esi ve benzeri bir baska yerde görülmeyecek bir inançla vatanina sahip çikmak için gece nöbet meydanlarini bos birakmayan gündüz ise ekonomisini diri tutmak için canla basla çalisan Milletimizi bir kez daha tebrik ediyoruz. Bu vesile ile 15 Temmuz’un 1’inci yildönümünde kahraman sehitlerimize Allah’tan rahmet ve ailelerine sabirlar, gazilerimize de acil sifalar diliyoruz. Allah bu millete bir daha böyle karanlik geceler göstermesin ”

 

Önceki Haber Sonraki Haber