Haberler
MÜSİAD KONYA ŞUBE BAŞKANI DR. ŞİMŞEK: TÜRKİYE’NİN BÜYÜMESİ VE GELİŞMESİ ASLA DURDURULAMAYACAKTIR

                     “Türkiye’nin en önemli noktalarindan biri olan Atatürk Havalimani’nda düzenlenen bombali saldirilar sebebiyle acimiz çok büyük” diyen MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek yaptigi yazili açiklamada, hain ve alçakça düzenlenen saldirida hayatini kaybeden vatandaslarimiza ve güvenlik görevlilerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine bassagligi, yaralilara da acil sifalar diledi. 

          Hedef gözetmeksizin masum insanlari katledenleri ve kelimelerin arkasina saklanarak onlara mazeret bulmaya çalisanlari kinamak artik bir anlam tasimiyor, onlara acimak lazim. Terörün bir amaci da korkutmak ve yildirmaktir. Ama biz acimiza ragmen korkmayacagiz ve yilmayacagiz. Dün dis politikada atilan önemli adimlarin arkasindan yasanan bu hain saldirilarin tesadüf olmadigi apaçik ortadadir. Israil’le anlasmanin yapildigi, Rusya ile normallesme sürecinin basladigi ve umutlarin arttigi bir dönemde yapilan saldirilarla, ülkemizin istikrarini ve huzurunu bozmak isteyenler, atilan olumlu adimlari sindirememis ve masumlari katletmistir. Bu yasananlar göstermektedir ki; dis politika da dostlarini artirip düsmanlarini azaltma politikasini basariyla sürdüren Türkiye’nin cephe daraltmaya daha fazla devam etmesi dogru bir hareket olacaktir.
      

        Hep söyledigimiz gibi, terörün dili, dini, irki, mazereti olmaz. Bu ve benzer saldirilar karsisinda her zaman oldugu gibi simdi de dimdik ayakta duracagimiza olan inancimizi bir kez daha tekrarliyoruz.  Türkiye, terör örgütleriyle olan mücadelesine, ödedigi bütün bedellere ragmen, sonuna kadar devam edecek güce ve dirayete sahiptir.

        Bedeli ne olursa olsun terör örgütlerinin bu topraklardan kökü tamamen kazinincaya kadar mücadelenin kararlilikla devam etmesi gerektigini ifade etmek istiyorum. Simdi birlik olma, kardes olma zamanidir. Ayrim gözetmeksiniz 7’den 77’ye herkesin kenetlenmesi gereken bir dönemin içerisindeyiz. Türkiye’nin büyümesi ve gelismesi asla ve asla durdurulamayacaktir.

       Milletimizin basi sag olsun. 

 

 

Önceki Haber Sonraki Haber