Haberler
MÜSİAD KONYA ŞUBE BAŞKANI DR. ŞİMŞEK: “ALMANYA’NIN ALDIĞI KARAR TÜRKİYE İÇİN YOK HÜKMÜNDEDİR”

MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek, “Alman Federal Meclisi’nin aldigi 1915 olaylariyla ilgili iddialari "soykirim" olarak tanimlayan karar bizim için yok hükmündedir. Alinan bu karar tarihi ve hukuku yok saymistir. Parlamentoda alinan karar Türkiye ile Almanya iliskilerini etkileyecek ve zedeleyecektir” dedi.

 MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek, Almanya'nin 1915 olaylari ile ilgili  verdigi karari sert bir dille elestirdi. Almanya'nin aldigi kararin, son derece hatali bir karar oldugunu ifade eden Simsek, “Türkiye'nin önemli bir müttefiki olan Almanya'nin, parlamento da Ermeni lobisinin kararini kabul etmesini is dünyasi olarak siddetle kiniyoruz. Türk milletinin geçmisinde utanilacak hiçbir is yoktur. Türkiye'nin tarihini, parlamento kararlari asla lekeleyemeyecektir. Tarih siyasi kararlarla yazilamaz. Bu karar bizim için yok hükmündedir.  

 Federal Meclis'in aldigi son derece keyfi, hukuksuz ve yakisiksiz karar, Türk-Alman iliskileri üzerine gölge düsüren utanç verici bir karar olarak tarihe not edildi. Türk Milleti, Almanya Federal Meclisi'nin bu kararini katiyen unutmayacak ve asla affetmeyecektir. 

Ülkede yasayan 3,5 milyon Türkü yok sayan  Almanya, bir soykirim ariyorsa mutlaka kendi geçmisiyle yüzlesmelidir. Almanya, bugün Suriyeli mültecilere kucak açan bir ülkeyi soykirimci olarak nitelendirerek haddini asmistir.

 Sadece Alman Parlamentosu degil bütün dünya parlamentolari ‘soykirim’ karari alsa dahi bu millete, bu devlete leke sürmeyi, devletimizin tarihine leke sürmeyi asla basaramayacaklardir.

 Alman Parlamentosunda alinan bu karar, kendi kara yüzlerini ortaya koymustur. Alman Federal Meclisi’nin siyasi bir hüküm vermesinin ardindan Yunanistan, Ermenistan, HDP ve PKK bayraklarinin açilmasi konuyu net bir sekilde ortaya koymustur” ifadesini kullandi.  

 

Önceki Haber Sonraki Haber