Haberler
MÜSİAD Konya İle İTÜ-KKTC Arasında İş Protokolü İmzalandı

                Müstakil Sanayici ve Is Adamlari Dernegi (MÜSIAD) Konya Subesi ile ITÜ-KKTC Egitim-Arastirma Yerleskeleri arasinda ortak çalismalar yapabilmek ve fayda saglamak amaciyla karsilikli is birligi protokolü imzalandi.           

Protokolü imzalamaktaki amaçlarini su cümlelerle özetleyen MÜSIAD Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka, “MÜSIAD Konya - ITÜ-KKTC ile bilimsel, toplumsal, sosyal ve kültürel, akademik, mesleki ve egitim is birliklerini gelistirmek, toplumsal farkindaligi ve duyarliligi güçlendirerek toplum yararina ortak projeler gelistirmeyi amaçliyoruz. Is birligi konularinda toplanti ve organizasyonlar düzenleyerek benzeri konularda karsilikli çalismalar yürütecegiz. Bu protokol birlik ve beraberligimize büyük katki saglayacaktir. Basta sehrimize, ülkemize ve milletimize hayirlar getirmesini temenni ediyorum” dedi. 

MÜSIAD Konya’nin faaliyetlerini ve kente deger katan projelerini yakindan takip ettigini kaydeden ITÜ-KKTC Egitim-Arastirma Yerleskeleri Rektörü Prof. Dr. Ercan Kahya ise “Protokolle MÜSIAD Konya ve ITÜ-KKTC Egitim-Arastirma Yerleskeleri arasinda güçlü is birlikleri olusturacagiz. Toplumsal, Sosyo-kültürel, bilimsel, teknolojik ve mesleki ortaklik olanaklari ile yapilacak proje ve faaliyetlerini kapsayacaktir. Her iki kurum birbirinin bilgi ve deneyimlerden faydalanacak. Birçok ortak çalismalarin altina imza atacagimiza inaniyorum” diye konustu.  

Önceki Haber Sonraki Haber