Haberler
MÜSİAD KONYA’DAN VALİ CANBOLAT’A ZİYARET
MÜSIAD Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka ve Yönetim Kurulu Üyeleri Konya Valisi Vakup Canbolat’i ziyaret etti. Vali Canbolat Baskan Okka’ya ve Yönetim Kurulu’na hayirli olsun dileklerini iletti.
 

         22’inci Olagan Genel Kurul’da 7’inci Dönem Baskanligina seçilen Ömer Faruk Okka ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Konya Valisi Yakup Canbolat’i makaminda ziyaret etti. Yeni Yönetim Kurulunu takdim eden Baskan Ömer Faruk Okka, yapilacak çalismalari hakkinda bilgi verdi.  

Genel Kurula katilimlarindan dolayi Vali Canbolat’a tesekkürlerini ileten MÜSIAD Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka, “1993 yilinda kurulan MÜSIAD Konya Subesi, sanayicilerimizin birlikteligi ile sehrimizin dinamik yapisina katki saglamak için çalismalar yapmaktadir. MÜSIAD Konya Subesi olarak sehrimizin ekonomik yapisini güçlendirmek için projeler hazirlamaya devam edecegiz.

Bagimsizligimiza, birlik ve beraberligimize kastedilen 15 Temmuz gecesinde, MÜSIAD Konya Subesi, milletimizin safinda, bütün üyeleriyle birlikte meydandaydi. Vatanimizin istiklaline ve istikbaline sahip çikti ve çikmaya devam edecek.

15 Temmuz’dan sonra Ülkemize yönelik dolayli ve dogrudan saldirilar her geçen gün artiyor. Ülkemiz ikinci bir Istiklal Mücadelesi veriyor. Bütün Islam cografyasi kan agliyor. Cografya içerisinde adeta bir ates çemberi içerisindeyiz. Bizleri hiçbir sey yildiramayacak, hep dedigimiz gibi Üretmeye ve Direnmeye devam edecegiz ” seklinde konustu. 

Baskan Ömer Faruk Okka ve Yönetim Kurulu üyelerine hayirli olsun dileklerini ileten Vali Yakup Canbolat, “Yeni yönetiminize Allah güç kuvvet versin. Ülkemizin ve Konya’mizin üretmeye, çalismaya ve gelismeye ihtiyaci var. Konya için elinizden geleni yapacaginiza inaniyorum. Kentin gelisimine ve büyümesine büyük katki vereceginizi umuyorum. Bu bir bayrak degisimi, önemli olan alinan noktada daha ileriye tasiyabilmek. Sivil toplum örgütü olarak sanayici ve is adamlarimizi temsil etmenin getirdigi sorumluluklarin yani sira, devletimizin gücünü diger ülkelere tasima noktasinda önemli görev üstleniyorsunuz.

Son yasanan olaylar sunu gösteriyor ki, Türkiye bu cografyada ayakta durmasi zor, ama güçlü bir sekilde ayakta durmasi gereken bir ülke. Türkiye ayakta duramiyorsa orta dogu hiç duramiyor. Türkiye bu bölgede denge bir ülke, Türkiye’nin ayakta durmamasi için dis mihraklar ellerinden geleni yapmaktadir. Türkiye, güçlü bir sekilde direniyor, bu noktada da belli bir seviyeye geldi. Bunu daha ileriye tasimak için hepimize ayri ayri görevler düsüyor” ifadelerini kullandi.

         Ziyaretin sonunda Baskan Ömer Faruk Okka, Vali Yakup Canbolat’a sertifika takdim etti. 

Önceki Haber Sonraki Haber