Haberler
MÜSİAD KONYA’DAN REKTÖR YARDIMCISI OKKA’YA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Selçuk Üniversitesi Rektör Yardimciligi görevine atanan Prof. Dr. Mehmet Okka’ya hayirli olsun ziyaretinde bulunarak basarilar diledi.

Ziyaret esnasinda konusan MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek, “Egitim konusu bir ülkenin gelecegine yön veren en önemli konu. Bu noktada egistim kurumlarimiza da çok büyük görevler düsüyor. Çünkü bu kurumlarimizda gelecegin mühendisleri, doktorlari, yöneticileri daha açik bir ifadeyle ülkemizin beyinleri yetismektedir. Sehrimiz bu anlamda bünyesinde barindirdigi üniversiteler ve egitime verdigi önem sayesinde büyük bir potansiyele sahip. Bu konuda bizlere düsen gelecegimiz olan gençlerimizin en iyi sekilde egitim almalarini saglayarak bu potansiyeli harekete geçirmektir. Kendini yenilemeyen ve çaginin gereklerini yerine getiremeyen ülkelerin Dünyada söz sahibi olmasinin mümkün olmadigi günümüzde yillardir üzerinde durdugumuz üniversite-sanayi isbirligini saglamak, teknoloji üreten ve ihraç eden ülke konumuna geçmek mecburiyetindeyiz. MÜSIAD camiasi olarak, sehrimizin egitim konusunda daha iyi çalismalara ve projelere imza atabilecegi kanaatini tasiyor, bu noktada üzerimize düseni yapmaya hazir oldugumuzu belirtmek istiyor, yeni görevinizin sahsiniz, üniversitemiz ve sehrimiz adina hayirli olmasini diliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Yeni görevinden dolayi kendisine yapilan ziyaretten büyük memnuniyet duydugunu ifade eden Selçuk Üniversitesi Rektör Yardimcisi Prof. Dr. Mehmet Okka ise, “MÜSIAD camiasi çesitli alanlarda faaliyetlerini sürdüren ve bizim de yakindan takip ettigimiz bir kurum. Teknolojinin her alanda hâkim oldugu bir dönemde egitim kurumlarimizin da bu degisime ayak uydurmasi ve kendini yenilemesi gerektigi yadsinamaz bir gerçek olarak karsimiza çikmaktadir. Bu dogrultuda üniversitelere biçilen rol çok büyük ve bizler bunun farkindayiz. Bizler de bugünden itibaren çok uzun yillardir sehrimizin egitim alaninda lokomotifi olan Selçuk Üniversitemizi gelecege tasima, gerek ulusal ve gerekse de uluslararasi alanda hak ettigi yerlere getirme, sehrimizi olusturan yapitaslariyla birlikte hareket etme çabasi içerisinde olacagiz” seklinde konustu.

03.03.2016 

Önceki Haber Sonraki Haber