Haberler
MÜSİAD KONYA’DAN REKTÖR ŞAHİN VE REKTÖR YARDIMCILARINA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek ve Yönetim Kurulu Üyelerinden olusan MÜSIAD heyeti, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sahin, Rektör Yardimcilari Prof. Dr. Abdullah Topcuoglu, Prof. Dr. Ahmet Kagan Karabulut ve Prof. Dr. Hüseyin Kara’ya hayirli olsun ziyaretinde bulunarak basari dileklerini iletti.

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sahin ziyareti esnasinda konusan MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek, “Konya, son yillarda her alanda oldugu gibi egitim alaninda da önemli mesafe kat etmis durumda. Özellikle son on yilda üretim ve ihracat alaninda yakaladigi ivme ile Türkiye’nin tahil ambari olmasinin yani sira Kobi baskenti ve sanayi merkezi haline gelen Konya’miz ayni zamanda üniversiteler sehri olarak da anilmaya baslanmistir. Reel sektörün temsilcileri olarak sehrimizin üretim ve egitim alaninda sahip oldugu büyük potansiyelin harekete geçirilmesi adina üniversite-sanayi isbirliginin saglanmasi gerektigini ve bu konuda üzerimize düseni yapmaya hazir oldugumuzu her platformda dile getiriyoruz. Is âleminin aktörleri olarak Üniversite-sanayi isbirligi ve mesleki egitim konusunu ülkemizin gelecegi ve 2023 hedefleri açisindan stratejik öneme sahip oldugunu bir kez daha dile getirmek istiyoruz. MÜSIAD olarak, gerek lise gerekse de üniversite egitimleri dönemlerinde bilhassa da mesleki egitim alaninda ögrenim gören ögrencilerimize uygulanan müfredatin is yasaminda pratige dönüsecek sekilde düzenlenmesinin is dünyasinin günümüzde büyük sorunlar yasadigi nitelikli eleman konusuna da büyük katkilar saglayacagi kanaatini tasiyoruz. Bu duygu ve düsüncelerle kirk yili askin süredir sehrimize egitim alaninda hizmet eden Selçuk Üniversitemiz ile bugüne kadar oldugu gibi bugünden sonra da isbirligi içerisinde olacagimizi ifade etmek istiyor, yeni görevinizde basarilar diliyoruz” seklinde konustu.

Ziyaretten dolayi memnuniyet duydugunu belirten Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sahin de, “Sehir olarak her alanda yakalanan bu ivmenin artarak devam etmesi adina bizler de görevi devraldigimiz günden itibaren çalismalarimiza basladik. Selçuk Üniversitemizi daha iyi yerlere tasimak adina önümüzde önemli projelerimiz mevcut. Bu projelerin ve üniversite-sanayi isbirliginin hayata geçirilmesi adina sehrimizin tüm yapi taslariyla birlik ve beraberlik içerisinde çalismaya devam edecegiz. Köklü bir geçmise sahip olan ve tarihi boyunca sayisiz bilim adami ve akademisyen yetistiren üniversitemizin is dünyasi ile uyum halinde çalismasi adina sanayici ve isadamlarimiz ile her zaman isbirligi içerisinde olacagimizi özellikle vurgulamak istiyoruz” ifadelerini kullandi.

04.02.2016

Önceki Haber Sonraki Haber