Haberler
MÜSİAD KONYA’DAN KONTİMDER’E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek ve Yönetim Kurulu Üyeleri, KONTIMDER (Konya Tesisat ve Insaat Malzemecileri Dernegi) Baskani Osman Basaran ve Yönetim Kurulu Üyelerine hayirli olsun ziyaretinde bulundu. 

Is dünyasini yakindan ilgilendiren konularin ele alindigi ziyaret esnasinda konusan MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek, “Sivil toplum kuruluslarina günümüzde ülkemizin hedefleri ve üstlendigi misyon dogrultusunda önemli sorumluluklar düsmektedir. Bizler de kurum olarak ülkemizin dünya üzerinde ve bölgesinde üstlendigi misyona katki saglamak adina çalismalarimizi sürdürüyor, ülkemizin yararina olacak çalismalarin içinde olan tüm sivil toplum kuruluslarimizi birer zenginlik olarak degerlendiriyoruz. Bu noktada sizlerin de sehrimiz ve ülkemiz açisindan önemli çalismalara imza atacaginiza inaniyoruz. Insaat sektörü uzun yillardir ülkemizde birçok sektörü ayakta tutan, binlerce kisiye istihdam olusturan ve ekonomimizin canli kalmasini saglayan lokomotif sektör olarak karsimiza çikmaktadir. Tabi sektörün bu denli büyük olmasi insaat sektöründe ugrasanlar için birtakim sorunlari da beraberinde getirmektedir. Kurum olarak, sektörel odaklanmalari sorunlarin tek agizdan ve daha yüksek sesle dile getirilmesi bakimindan çok önemsiyoruz. Bu odaklanmanin sorunlarin çözüme kavusturulmasi noktasinda daha etkili oldugu kanaatini tasiyor, bu çerçevede her türlü destege hazir oldugumuzu belirtmek istiyoruz” dedi.

KONTIMDER Baskani Osman Basaran ise, “MÜSIAD camiasi, çalismalarini yakindan takip ettigimiz ve ülkemizin önde gelen sivil toplum kuruluslari arasinda yer aliyor. Bizim bu yapiyi kurmamizdaki en büyük amacimiz sektörde yasadigimiz sorunlari çözüm önerileri getirerek yetkili mercilere daha etkili bir sekilde dile getirmek ve sektörün sesi olmaktir. Bu dogrultuda sizlerin tecrübelerinden istifade etmek istiyoruz. Birçok sektöre öncülük eden, binlerce kisiye is imkâni saglayan ve ülkemizin yurtdisinda da basariyla temsil edildigi genis bir alan pek çok sorunu da bünyesinde barindiriyor. Sektörel birliktelikler konusu sektörde yasanan sorunlarin çözüme ulastirilmasi bakimindan sizlerin de bahsettigi gibi üzerinde durulmasi gereken ve önem arz eden bir konu. Bizler de bu bilinçten hareketle göreve geldigimiz andan itibaren bu noktada projeler üretmeye basladik. Sehrimizde olusan birlik ve beraberlik ruhunu sivil toplum kuruluslarimiz için itici bir güç olarak görüyor, bizler de bu ruha katki saglamak adina bir çaba gösterecegimizi dile getirmek istiyoruz” seklinde konustu.

09.03.2016

Önceki Haber Sonraki Haber