Haberler
MÜSİAD KONYA’DA GÜNDEM SON DÖNEMDE YAŞANAN OLAYLAR

MÜSIAD Konya Subesi tarafindan, kuruldugu 1993 yilindan bu yana yöneticilik yapmis üyeleri ile fikir alisverisinde bulunmak, ülkemizin ve sehrimizin gündeminde yer alan konularla ilgili istisare etmek üzere geleneksel olarak düzenlenen Geçmise Vefa Yöneticilere Saygi Toplantilarinin 8.si yemekli olarak sube binasinda gerçeklestirildi. 

Yenilen aksam yemeginin ve MÜSIAD Konya Subesi’nin faaliyetlerinin yer aldigi sunumun akabinde toplantinin açilisi konusmasini yapan MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek, “Bu toplantilarimizla istisareye verdigimiz önemden hareketle hem subemizin bugünlere gelmesinde emegi geçen yöneticilerimizle hasbihal etmeyi hem de gerçeklestirdigimiz faaliyetleri degerlendirmeyi amaçliyoruz. Toplantilar yeni dönemde sehrimizin ve ülkemizin yararina olacak yeni projelere de isik tutmasi bakimindan bizim için ayrica önemli. Bizler, geçmis dönemlerde yöneticilik yapmis agabeylerimizin ve arkadaslarimizin deneyimlerinden istifade ederek, gelecege yönelik faaliyetlerimize yön vermeye çalisiyoruz. Bugüne kadar her konuda desteklerini esirgemeyen degerli yöneticilerimizin bundan sonra da, yanimizda olacaklarina yürekten inaniyoruz. Biz çok büyük bir aileyiz ve bu aileyi her platformda en iyi sekilde temsil etmek için çalismalarimizi sürdürüyoruz. Ülkemizin içinden geçtigi süreç hepimizin malumudur. Ülkemizde yakalanan istikrar, huzur ve kardeslik ortamini hazmedemeyenler terör ve karisiklik ortami olusturarak birligimizi ve dirligimizi bozmaya çalismaktadirlar. Yasanan olaylar is dünyasinin temsilcileri olarak bizleri tedirgin etmekle birlikte bu süreci de millet olarak akliselim içerisinde atlatacagimiza olan inancimiz tamdir. Devletimizin, ülkemizi eski karanlik günlerine döndürmeye çalisan bu karanlik odaklara karsi gerekeni kararlilikla yapacagindan süphemiz yoktur. Sivil toplum kurulusu olarak bizler de üzerimize düsen sorumlulugun farkindayiz. Ülkemizin gelecegine kastedenlerin her zaman karsisinda olacagimizi her platformda dile getiriyoruz. Bu noktada gerek siyasi belirsizlik ortaminin ve gerekse de yasanan terör olaylarinin bir an önce son bulmasi için devletimizin herhangi bir yönetim boslugu ve acziyete yer birakmadan kudret elini sonuna kadar kararlilikla kullanmalidir.” ifadelerini kullandi.  

Daha sonra söz alan MÜSIAD Konya 2. Dönem Sube Baskani Hasan Angi, “Bu çati altinda yer almak bizler için her zaman gurur kaynagi olmustur. Geçtigimiz aylar itibari ile genel merkezimiz 25 yili geride birakti. Geride kalan süre içerisinde ülke olarak çok büyük badireler atlattik, kritik esiklerden geçtik. Uzun zamandir ülkemizde her alanda yakalanan istikrar ortamindan rahatsiz olanlar tekrar harekete geçtiler. Bu odaklar sunu asla unutmamalidirlar ki, bu millet ülkemizi karistirmak isteyenlerin karsisinda dimdik duracak ve onlara asla firsat vermeyecektir” seklinde konustu.

Ardindan söz alan MÜSIAD Konya 4. Dönem Sube Baskani ve ayni zamanda KTO Baskani Selçuk Öztürk ise, “Yasanan olaylar ülkemizin ekonomisini olumsuz etkiliyor. Gerek ülkemizin gerekse de sehrimizin ekonomisinde son dönemde durgunluk yasaniyor. Ortadogu’da uzun süredir yasanan kaos ve savas ortamindan dolayi ihracat noktasinda sikintilar yasiyoruz. 7 Haziran seçimlerinden sonra ortaya çikan sonuçlar da sanayicimizin tedirgin olmasina neden oldu. Beklentimiz yasanan terör olaylarinin ve siyasi belirsizligin bir an önce ortadan kalkmasidir” dedi.

Konya Sanayi Odasi Baskani Memis Kütükcü de konusmasinda, “MÜSIAD Konya Subesi’nin istisareye ve birliktelige verdigi önemi son derece olumlu buluyoruz. Sehrimizle ve ülkemizle ilgili birçok projenin altinda MÜSIAD’in imzasinin olmasi üyeleri olarak bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Bu noktada Konya Sanayi Odasi olarak bundan sonra da sehrimiz ve ülkemiz için birlikte çalismaya devam edecegiz. Ülkemizde su an en çok konusulan konu terör olaylari ve genel seçimlerin ortaya koydugu sonuçlar. Is dünyasi olarak, ekonomimizin duraganlastigi bir dönemi yasiyoruz. Yasanan süreç her ne kadar ekonomimizi etkilese de sanayicimizin temkinli ve tedbirli davranarak bu süreci atlatacagina inaniyoruz” ifadelerine yer verdi.

Son olarak söz alan MÜSIAD Konya 5. Dönem Sube Baskani Aslan Korkmaz da, “Ülke olarak ne zaman birlik ve beraberlik içinde yasamayi basarsak, ekonomik anlamda büyüme yakalasak, bu durumdan rahatsiz olan kirli ellerin hemen harekete geçtigini görüyoruz. Ülke olarak yillardir yakaladigimiz baris, kardeslik ve güven ortamini baltalamak isteyen bu ser odaklari ve isbirlikçileri genel seçimlerin hemen ardindan karisiklik çikarmaya tesebbüs ettiler. Bizler tarih boyunca din, dil, mezhep, irk ayrimi yapmaksizin bir arada yasamis bir milletiz. Bu millet, geçmiste ülkemizde yasanan olaylarin tekrar yasanmasina asla izin vermeyecek, kardeslik ortamini sürdürecektir” seklinde konustu.

30.07.2015 

            

Önceki Haber Sonraki Haber