Haberler
MÜSİAD Konya, bu kez Demokratik Kongo Cumhuriyeti Büyükelçisi’ni Ve Beraberindeki Heyeti Ağırladı

              Müstakil Sanayici ve Isadamlari Dernegi (MÜSIAD) Konya Subesi’nin daveti üzerine Konya’ya gelen Demokratik Kongo Cumhuriyeti Büyükelçisi Marcel Mulumba Tshidimba ve beraberindeki is adami heyeti bir dizi ziyaretlerde bulundu. Gün içindeki temaslarinin ardindan MÜSIAD Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya gelen konuk Büyükelçi ve beraberindeki heyet B2B görüsmeleri gerçeklestirdi.  Görüsmeye KTO–Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade, MÜSIAD Konya Subesi 6. Dönem Baskani Dr. Lütfi Simsek, MÜSIAD Konya ve Ekonomik Iliskiler Komisyonu (MEKIK) üyeleri katildi.

         MÜSIAD Konya Subesi’nin davetlisi olarak Konya’ya gelen Demokratik Kongo Cumhuriyeti Büyükelçisi Marcel Mulumba Tshidimba ve beraberindeki isadamlari heyet Organize Sanayi Bölgesi ve fabrikalari gezdi. Konuk Büyükelçi ve beraberindeki isadamlari heyeti MÜSIAD Konya Subesi’ni de ziyaret etti. MÜSIAD Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka ve yönetim kurulu üyeleriyle bir süre görüsen Demokratik Kongo Cumhuriyeti Büyükelçisi Marcel Mulumba Tshidimba “Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nden gelen isadamlari heyetinin Konya’yi görmeden gitmelerini istemedim. Buradaki izlenimlerini Kongo’daki arkadaslara anlatacaklar. Bir Büyükelçi olarak olusturacaginiz bir heyetle Demokratik Kongo Cumhuriyeti’ni ziyaret etmenizi ve ne yapilabilirsiniz onu iyi gözlemlemenizi istiyorum. Umarim ki bu toplanti bir adim olur ve devami gelir” dedi.

          KTO–Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade’de “Tarim sektörü ve ekipmanlari konusunda Konya’miz ileri seviyededir. Demokratik Kongo Cumhuriyeti ile ticari, sosyal ve kültürel alandaki iliskilere katki saglamasi için tarim konusunda da her türlü destegi vermeye haziriz” dedi.

          MÜSIAD Konya Subesi 6. Dönem Baskani Dr. Lütfi Simsek ise “Baskanligim dönemimde Afrika ile ilgili birçok çalisma yaptik ve yapmaya da devam ediyoruz. Nijer’de 400 yatakli bir Devlet hastanesinin insaatina basladik ve bu yilsonunda insaati ciddi anlamda tamamlanacak. Afrika’nin çesitli ülkelerinde de hastane yapimiyla ilgili görüsmelerimiz devam ediyor” diye konustu.

          MÜSIAD Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka’da “Sayin Büyükelçi’ye ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nden gelen isadamlari heyetine Konya’mizin tarim ve sanayisi tanitmaya çalistik. Tarim ve sanayimizdeki gelismelere birlikte Konya’miz dünyanin rekabet edebilen sehirleri arasindadir. Önümüze koydugumuz “Hedef Afrika” sloganiyla Afrika ülkeleriyle hem ticaret hacmimizi hem de sosyal ve kültürel faaliyetlerimizi artirmak için ciddi çalismalar yürütüyoruz. Çalismalarimiz kapsaminda Büyükelçilerimizi ve is adami heyetlerini Konya’da agirliyoruz. Olusturacagimiz bir heyet Afrika ülkelerini ziyaret edecek. Bu toplantilarimiz ve ziyaretlerimiz dostlugumuzu pekistirecek ve aramizdaki ekonomik iliskilerimize de ciddi katki saglayacak” dedi.

          Konusmalarin ardindan Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nden gelen heyet B2B görüsmeleri gerçeklestirdi. 

Önceki Haber Sonraki Haber