Haberler
MÜSİAD Konya, ARTİAD Heyetini Ağırladı

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere kente gelen Arap Türk İşadamları Derneği (ARTİAD) Başkanı Cemalettin Kerim ve Arap iş Adamı heyeti, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesi’ni ziyaret etti.  Başkan Okka ile bir süre görüşen ARTİAD Başkanı Kerim ve beraberindeki heyet, ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi.

           MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka ve yönetim kurulu üyeleriyle bir süre görüşen ARTİAD Başkanı Cemalettin Kerim, dernek faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Kerim, “Arap iş adamlarının Türkiye’de yatırım yapmaları, yeni ortaklık kurmaları için bu tür gezileri düzenliyoruz. Amacımız, sağlam, köklü ilişkiler kurmak ve Arap ülkeleriyle olan ticaret hacmimizi ileri seviyeye taşımak istiyoruz. Heyetimiz, Türk sanayisindeki gelişmeleri yakından takip ediyor ve bundan en güzel şekilde faydalanmalarını istiyoruz” dedi. 

 

          Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka, “80 farklı sektörde üretim yapan Konya, yaklaşık 180 noktaya ihracat yapmaktadır. Arap iş adamlarımızla çalışmayı istiyoruz. Ekonominin yanı sıra sosyal ve kültürel alanda da ilişkilerimizi geliştirmeliyiz. Birlikteliğimizi kalıcı hale getirmeliyiz” diye konuştu.

           Başkan Okka, ARTİAD Başkanı Cemalettin Kerim’e ziyaretin anısına hediye takdim etti. Daha sonra Arap iş adamlarından oluşan heyet ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi. 

Önceki Haber Sonraki Haber