Haberler
MÜSİAD’DAN BAKANLARA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

MÜSIAD Genel Baskani Nail Olpak, MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek, MÜSIAD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri ve MÜSIAD Sube Baskanlarindan olusan MÜSIAD Heyeti, Basbakan Yardimcisi ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmus, Basbakan Yardimcisi Tugrul Türkes, Ekonomi Bakani Mustafa Elitas, Maliye Bakani Naci Agbal, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakani Fikri Isik, Saglik Bakani Mehmet Müezzinoglu, Orman ve Su Isleri Bakani Veysel Eroglu’nu makamlarinda ziyaret ederek hayirli olsun dileklerinde bulundu.

Güncel ve ekonomik konularin ele alindigi ziyaretler esnasinda, MÜSIAD Heyeti tarafindan önümüzdeki dört yillik süreçte seçim yapilmayacak olmasinin ve istikrar ortaminin yeniden saglanmasinin ülkemizin gelecegi için büyük bir firsat olarak görüldügü dile getirilirken, 64. Hükümet üyelerinden de önümüzdeki dönemin reformlarla geçirilmesi ve ülkemizin ekonomik kalkinmasinda önemli rol oynayan özel sektörün daha fazla desteklenmesi talebinde bulunuldu.

1 Kasim seçimleri öncesi gündemi sikça mesgul eden konularin basinda gelen asgari ücret artisi konusunda da kabine üyeleri ile görüs alisverisinde bulunan MÜSIAD Heyeti, günümüzde uygulanan asgari ücreti isadamlari dernegi olarak düsük bulduklarini ve bunun kabul ettikleri ve destekledikleri bir durum olmadigini özellikle belirterek, asgari ücret artisinin da zor sartlar altinda rekabet eden sanayicilerin magdur edilmeden, kayit disi istihdama ve isçi çikarmalarina sebep olmadan çözülmesi yönündeki görüslerini beyan etti. MÜSIAD Heyeti ayrica, asgari ücretin artirilmasi sonucu olusacak yükün kamu tarafindan karsilanmasi, bu durumun kamu maliyesinin dengesini bozma ihtimaline yönelik olarak da bu yükün kamu ve özel sektör tarafindan paylasilmasi istegini bir kez daha dile getirdi.

MÜSIAD Heyeti, Ankara temaslari dogrultusunda ziyaret edilen bakanlara, ilgili bakanliklarin istigal sahasinda yer alan hususlarda is adamlarinin yasadiklari sorunlarin ve çözüm önerilerinin yer aldigi rapor takdim etti.

Ankara temaslari ile ilgili degerlendirmelerde bulunan MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek, “Son derece olumlu bir atmosferde geçen ziyaretlerimiz esnasinda Sayin Bakanlarimizla ülkemizin gelecek projeksiyonu ve is dünyasinin temsilcileri olarak önümüzdeki dönemden beklentilerimizle ilgili istisare etme firsati bulduk. Ülkemizin 2023 hedeflerine ulasmasi için daha fazla üretmek zorunda oldugumuz bir dönemde sanayicilerimizin daha fazla destege ve tesvik edilmeye ihtiyaç duyduklarini ilgili bakanlarimiza ilettik. Is âleminin aktörleri olarak, siyasi istikrarimizin yeniden saglanmasinin ardindan önümüzdeki dört yillik süreci ülkemizin gelecegi açisindan kritik bir esik olarak gördügümüzü ve gelecekten umutlu oldugumuzu ifade ettik. MÜSIAD olarak, ülkemizin ekonomik gelisimine katkida bulunmak amaciyla önümüzdeki dönemde de hükümetimizle ve bakanlarimizla koordineli bir sekilde çalismaya devam edecegiz” seklinde konustu.

09.12.2015

Önceki Haber Sonraki Haber