Haberler
KONYALILAR GELENEKSEL İFTAR PROGRAMINDA BİR ARAYA GELDİ

MÜSIAD Konya Subesi, Konya Ticaret Odasi, Konya Sanayi Odasi ve Konya Ticaret Borsasi tarafindan “Birlikte Konyayiz” sloganiyla her yil Ankara’da düzenlenen Geleneksel Konyalilar Iftar Bulusmasi programinin 10.su Ulastirma, Denizcilik ve Haberlesme eski Bakani Lütfi Elvan’in onur konugu olarak katildigi organizasyonla gerçeklestirildi. Programa, Anikara’da görev yapan Konyalilarin yani sira, AK Parti Genel Baskan Danismani Kerim Özkul, AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldiz, AK Parti Konya Milletvekili Hüsnüye Erdogan, MHP Konya Milletvekili Sait Gönen, KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Önder Kutlu, Meram Belediye Baskani Fatma Toru, MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek, Konya Ticaret Odasi Baskani Selçuk Öztürk, Konya Sanayi Odasi Baskani Memis Kütükcü, Konya Ticaret Borsasi Baskani Hüseyin Çevik, AK Parti Meram Ilçe Baskani Ibrahim Özen, AK Parti Selçuklu Ilçe Baskani Hakan Özer, sivil toplum kurulusu ve is dünyasi temsilcileri, yerel ve ulusal basin mensuplari ve çok sayida davetli katildi.

Iftar yemeginin ardindan programin açilis konusmasini yapan MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek, “Ülkemizin Ramazan Ayi’nin manevi iklimine büründügü su günlerde millet olarak siyasi ve ekonomik anlamda önemli süreçlerden geçmekteyiz. Toplumumuzun ve reel sektörün temsilcileri olan bizlerin bir numarali gündem maddesini hepimizin malumu oldugu gibi 7 Haziran seçimlerinin ortaya çikardigi siyasi tablo olusturmaktadir. Is âleminin temsilcileri olarak hükümet kurma sürecinin basladigi bu asamada siyasilerimizden temel beklentimiz, ülke olarak yakaladigimiz istikrar ve güven ortaminin devami, elde ettigimiz kazanimlarimizin kaybedilmemesi, gerek ülke genelinde ve gerekse de sehrimizde devam eden projelerin bir an önce nihayete erdirilmesi, yeni projelerin üretilmesi ve yatirimlarin sürmesi için seçimlerden çikan sonuçlara göre sürecin hizla isletilerek yeni hükümeti kurma çalismalarinin bir an önce tamamlanmasidir. Ülke olarak önceligimizin seçim atmosferinden acilen çikarak yeniden ekonomi olmasi gerekmektedir. Bu durum, 2023 hedeflerimiz açisindan üzerinde titizlikle durulmasi gereken ve herkese çok önemli görevli vazifelerin düstügü çok hassas bir konudur” ifadelerine yer verdi.

Konya Ticaret Odasi Yönetim Kurulu Baskani Selçuk Öztürk de Türkiye’nin son yillarda büyüdügüne dikkat çekerek, “Konya, bu büyümeye en büyük katki saglayan il. Ihracat artisiyla, sagladigi istihdamla, giderek büyüyen firmalariyla Konya tüm kurumlarin birlik ve beraberligi sayesinde dünyaya hizla açilan bir sehirdir. Konya’nin kalkinmasi için her bir kurum geregini yerine getirmektedir” dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldiz da yaptigi konusmasinda, “Konya, tüm kurumlariyla uzun yillardir birlikte olma iradesini ortaya koyan ve bunu basarabilen ender kentlerdendir. Konya artik sadece tarim sehri olarak degil; son yillarda sanayide yaptigi atilimla ticaret ve sanayi sehri olarak da anilmaktadir. Bizler de hemserimiz ve Sayin Basbakanimiz Ahmet Davutoglu’nun önderliginde gerek ülkemize ve gerekse de sehrimize yeni projeler kazandirmak adina çalismalarimizi sürdürüyoruz” ifadelerini kullandi.

MHP Konya Milletvekili Sait Gönen ise, parti ayirt etmeksizin Konya'nin sorunlari için çalismaya devam edeceklerini söyledi. Gönen, Konya'nin bu konuda birlik ve beraberlik içerisinde oldugunu belirterek, Konya için her seyi yapmaya hazir olduklarini kaydetti. 

Son olarak konusan Ulastirma, Denizcilik ve Haberlesme eski Bakani Lütfi Elvan da “Biz bu ülkenin önünün açilmasinda önemli bir gayret sarf ediyoruz. Önemli kazanimlar elde ettik. Bir taraftan demokratiklesme diger taraftan ekonominin gelismesi ve sosyal devlet anlayisinin tesisi bu üç unsurun birlikte gerçeklestirildigi neredeyse Cumhuriyet tarihinde tek dönem olarak yer aldi. Seçim sonuçlari hiçbir partiye tek basina iktidar olma sansi vermedi. Koalisyon görüsmeleri için hiçbir kirmizi çizgimizin olmadigini ve tüm yönleriyle diger partilere açik oldugumuzu ifade ettik. Ülkemizin bir an evvel bir hükümete kavusmasini biz de arzu ediyoruz. Ancak, bugüne kadar elde etmis oldugumuz kazanimlarimizdan hiçbir sekilde geri adim atmamiz söz konusu olmayacaktir. Türkiye'nin gelecegi için çalismaya bundan sonra da devam edecegiz. Bu konuda özellikle koalisyonun kurulmasi yönünde gereken çabayi gösterecegiz. Ancak anlasma saglanamamasi halinde bugüne kadar elde etmis oldugumuz kazanimlarin bir anlamda geri götürülmesi istenmesi halinde bu ülkenin geleceginin bir anlamda daha karanlik bir ortama itilmesine kesinlikle izin vermeyecegiz.

Program, MÜSIAD Konya Sube Baskani Lütfi Simsek, Konya Ticaret Odasi Baskani Selçuk Öztürk, Konya Sanayi Odasi Baskani Memis Kütükcü ve Konya Ticaret Borsasi Baskani Hüseyin Çevik’in Bakan Elvan’a hediye takdimi ve toplu fotograf çekimi ile son buldu. 

12.07.2015

Önceki Haber Sonraki Haber