Haberler
KONYA VERGİ DAİRESİ’NDEN MÜSİAD KONYA’YA ZİYARET

Konya Vergi Dairesi Baskani Musa Kazim Ünver Konya Vergi Dairesi Baskanligi Gelir Idaresi Grup Müdürleri Vergi Haftasi dolayisiyla MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek ve Yönetim Kurulu Üyelerine ziyaret gerçeklestirdi.

Ziyaretten duydugu memnuniyeti dile getiren MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek, “1 Kasim seçimlerinin ardindan olusan siyasi istikrarin ardindan ekonomimiz de toparlanmaya ve hareketlenmeye baslamis durumda. Bunun en büyük göstergesi de Dünya ekonomileri daralmaya devam ederken ülkemiz ekonomisinin yilin üçüncü çeyreginde de büyümedeki istikrarini sürdürerek yüzde 4 oraninda büyümesidir. Bu veriler ayni zamanda dördüncü çeyrekte de ülkemiz ekonomisinin büyümeye devam edecegini göstermektedir. Ülkemizin yakaladigi bu ivmenin son on yilda üretime ve sanayi yatirimlarina verdigi önemle açiklanabilecegi kanaatindeyiz. 1 Kasim seçimlerinin ardindan olusan hükümetimizden de bu anlayisin devam ettirilmesi adina çalismalar yürütmesi, sanayiciyi destekleyen ve üretmeye tesvik eden politikalar izlemesi beklentisi içerisindeyiz. MÜSIAD Konya Subesi olarak bu taleplerimizi 1 Kasim seçimlerinin ardindan olusan kabine üyelerimize, ilgili bakanliklarimiza ve Konyali Milletvekillerimize yönelik olarak gerçeklestirdigimiz ziyaretlerimiz esnasinda raporlar sunarak dile getirdik. Gerek sivil toplum kurulusu gerekse de reel sektörün temsilcileri olarak, ülkemizin hedeflerinin büyüklügünün bilincindeyiz ve bu dogrultuda çalismalarimizi sekillendiriyoruz. Dünya üzerinde ve özellikle de Ortadogu’da yasanan savas ortamindan dolayi sorun yasadigimiz ihracatimizin sekteye ugramamasi için üyelerimizi ve Konyali sanayicilerimizi yeni hedef pazarlara yönlendirmek amaciyla is gezileri düzenliyor, yurtdisindan isadamlari heyetlerini sehrimizde agirlamaya yönelik faaliyetler gerçeklestirmeye gayret gösteriyoruz. Ülkemiz üzerinde kirli emelleri olan ser odaklarinin amaçlarina asla ulasamayacaklarina ve bu necip milletimizin buna asla izin vermeyecegine inancimiz tamdir. Gerek bölgesinde ve gerekse de sinirlarimiz içerisinde terörle mücadele noktasinda etkin mücadele yürüten devletimizin bu konudaki kararli tutumunu destekledigimizi de bir kez daha belirtmek istiyoruz. Vergi konusu ise hepimizi yakindan ilgilendiren ve bir vatandas olarak sorumlu oldugumuz bir alan olarak karsimiza çikiyor. Devletimiz topladigi vergilerle ayakta duruyor ve yine bu vergileri vatandasinin hizmetine sunuyor. Is dünyasinin temsilcileri olarak bu konuda devletimizden özellikle sanayi sektöründe faaliyet gösteren isadamlarimizin elini güçlendirecek, daha fazla üretmeye sevk edecek yeni vergi politikalarina ihtiyacimiz oldugunu tekrar ifade etmek istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Konya Vergi Dairesi Baskani Musa Kazim Ünver de, “Ülke olarak ekonomimiz gerçek anlamda saglam temellere dayaniyor. Dünya üzerinde yasanan krizlere ve savas ortamina ragmen ülkemizin büyümesini sürdürmesi bizleri son derece memnun ediyor. 2008 yilinda yasanan ve bütün Dünya ülkelerinin son derece olumsuz etkilendigi ekonomik krizden ülkemizin büyük yikimlara yol açmadan atlatmasi ve büyümesini sürdürmesi ekonomimizin temellerinin ne derece saglam oldugunu bir kez daha ortay koydu. Ülkemiz ekonomisi günümüzde de pek çok Avrupa Birligi ülkesinden kat kat iyi durumda ve bu özelligi itibari ile örnek gösterilen ekonomiler arasinda yer aliyor. Bu durumun olusmasinda özel sektörümüzün payi çok büyük ve bu pay her geçen gün daha da artiyor. Türk özel sektörü özellikle son on yilda dünyanin her yerinde rekabet edebilen markalar çikarmis ve ihracat noktasinda da iyi yerlere gelmistir. Sehrimiz de bu konuda örnek gösterilecek bir gelisme kat etmistir. Ihracatini son on yilda on katin üzerinde artirarak ülkemizin ihracatina önemli katkilar saglamistir. Sehrimiz hem vergi tahakkuku noktasinda hem de vergilerin tahsili noktasinda da her zaman üst siralarda yer almaktadir. Bizler de kurum olarak is adamlarimizin islerini kolaylastiracak uygulamalar gelistirmek ve onlarin bu konuda sorun yasamalarinin önüne geçmek için çalismalarimizi sürdürüyoruz” seklinde konustu.

23.02.2016

Önceki Haber Sonraki Haber