Haberler
KONYA MİLLİ İRADESİNE SAHİP ÇIKTI

 Müstakil Sanayici ve Isadamlari Dernegi (MÜSIAD) Konya Subesi konferans salonunda düzenlenen toplantiya, MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek, Konya Ticaret Odasi Baskani Selçuk Öztürk, Konya Ticaret Borsasi Baskani Hüseyin Çevik, Konya Sanayi Odasi Baskan Vekili ve Ipekyolu Dernegi Baskani Tahir Sahin, Konya SMMM Odasi Baskani Seyit Faruk Özselek, Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odasi Baskani Ali Osman Karamercan, ASKON Konya Sube Baskani Yakup Yildirim, TÜMSIAD Konya Sube Baskani Cemalettin Akpinar, Konya Platformu Baskani Mehmet Ali Çelik, DERSIAD Konya Sube Baskani Musa Özkan, SELSIAD Genel Baskani Ismail Hakki Kolat, Girisimci Isadamlari Vakfi Baskani Vehbi Demirci, KONTIMDER Baskani Osman Basaran, KOSGIAD Baskani Ali Gürbüz Dayioglugil, TÜRSAB Bölge Baskani Kazim Yanar katildi.

Konya Is Dünyasi adina konusan MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek, milli iradeyi korurken sehit düsen güvenlik görevlilerine ve sivil vatandaslara Allah’tan rahmet, yaralilara acil sifalar diledi.

Baskan Dr. Lütfi Simsek, “Türk Milleti, 15 Temmuz Cuma gecesi yasananlari ve bu geceyi yasatanlari hiçbir zaman unutmayacaktir. Emirlerini milletin iradesinden degil, ülkemizi karistirmak ve büyümesine engel olmak isteyen uluslararasi güç odaklari ve hain sebekelerden alan cuntacilar darbe girisiminde bulunarak, basta Türkiye Büyük Millet Meclisini bombalamis ve masum vatandaslara ates açarak korkunç bir terör saldirisina dönüstürmüstür. Yapilan bu kanli eylem, devletimizin ve milletimizin kahramanca direnisi sonucu basarili operasyonlarla püskürtülmüstür. Is dünyasinin temsilcileri olarak, bugün de cesur milletimizin ve milli iradeyi arkasina alan seçilmis mesru hükümetin yaninda oldugumuzu ilan etmek istiyoruz.

Milli irademize ve demokrasiye sahip çikmak için meydanlari dolduran, tanklarin üzerine çikan kahraman milletimiz, yalnizca darbe girisimini püskürtmekle kalmamis, ayni zamanda “Türkiye’de darbe” deyimine son vermistir.  Bu bakimdan 15 Temmuz, yalnizca Türkiye’nin degil, dünyanin da Milli Irade Bayrami olmustur.  Bu süreçte, öncelikle Cumhurbaskanimiz Sn. Recep Tayyip Erdogan ve Sayin Basbakanimiz ile hükümetimizin kararligi halkimizi cesaretlendirmistir.

Yine, darbeye kalkisanlara tek bir agizdan karsi çikan parti liderleri ile STK’larimizin sagduyulu açiklamalarina ve basinimizin darbe karsiti tutumuna, Demokrasimize sahip çikan necip milletimize, emniyet güçlerimize, darbe girisimine destek vermeyen ordu mensuplarimiza tek tek tesekkür ediyoruz.

Aziz Türk Milletimiz birlik ve beraberliginden ödün vermeden, egemenligin kayitsiz sartsiz Türk Milletine ait oldugunu bütün dünyaya bir defa daha göstermistir ve göstermeye devam edecektir.  Milletimizin, bu gibi olaylarin bir daha yasanmamasi için tedbir ve teyakkuz halinde kalmasi önemlidir. 

Gün milli iradeye ve demokrasiye sahip çikma günüdür. Bütün vatandaslarimizi evlerine, isyerlerine, araçlarina bayrak asmaya ve meydanlari bos birakmamaya davet ediyoruz.

"Geceye yenilmeyen her insana, ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir günes vardir". Allah yar ve yardimcimiz olsun, bu millete bir daha karanlik geceler göstermesin.

Önceki Haber Sonraki Haber