Haberler
Konya iş dünyası, enflasyonla topyekun mücadele programına destek verdi

Konya is dünyasi ortak bir açiklama yaparak, Hazine ve Maliye Bakani Berat Albayrak tarafindan açiklanan Enflasyonla Topyekun Mücadele Programina destek verdi.

Konya Sanayi Odasi, Konya Ticaret Odasi, Konya Ticaret Borsasi, MÜSIAD Konya Subesi ile Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odalari Birligi tarafindan yapilan ortak açiklamada, enflasyonla mücadelenin maliyet artisi basta olmak üzere, issizlikle ve yüksek faizle mücadele anlami da tasidiginin alti çizildi.

Konya is dünyasini temsil eden kurumlar tarafindan yapilan açiklama su sekilde:

“Ülkemiz ekonomide olaganüstü gelismelerin yasandigi bu dönemde, her alanda çetin bir mücadele baslatmistir. Enflasyonla mücadele konusu ise, bu alanlarin en basinda yer almaktadir.

Biliyoruz ki, enflasyon ekonomideki en önemli tehdittir. Geçmiste uzun yillar enflasyonla mücadele eden bir ülke olarak, enflasyonun ekonomimizin nitelikli büyümesini nasil sekteye ugrattigina pek çok defa sahitlik ettik. Dolayisiyla enflasyonun ekonomik dinamizmimizi yeniden sekteye ugratmasini engellemek, hepimizin ortak sorumlulugudur.  Bu anlamda Hazine ve Maliye Bakani Berat Albayrak tarafindan açiklanan Enflasyonla Topyekun Mücadele Programini çok anlamli buluyor, bu mücadeleye tam destek veriyoruz.

Enflasyonla, toplumun tüm kesimlerinin ortak sorumlulugu ve ortak fedakârliklariyla daha etkin mücadele edilecegine inaniyoruz. Konya is dünyasi; esnafiyla, tüccariyla, sanayicisiyle her zaman oldugu gibi yine, devletinin ve milletinin yaninda olacak, Türkiye’nin baslattigi iktisadi mücadeleye en güçlü destegi verecektir. Bu topyekun kararlilikla kamu, özel sektör ve tüketicilerle saglanacak güçlü isbirligi ve koordinasyonla, zorlu sürecin geride birakilacagina ve yeniden yüksek tempolu ve istikrali büyüme sürecine girilecegine inaniyoruz.”

Önceki Haber Sonraki Haber