Haberler
KONYA GENÇLİK STK’LARI BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

Konya Genç Sivil Toplum Kuruluslari baskanlari ve yöneticileri istisare toplantisinda bir araya geldi. Toplantinin gündemi ise son dönemde ülkemizde yasanan gelismeler ve birlikte hareket etme konusu oldu. Genç MÜSIAD Konya Subesi ev sahipliginde toplantiya ayrica Genç Mehir, Iki Dogu Iki Bati Dernegi, TÜRSIAD, Ravza Vakfi, Ender Gençlik Dernegi, EYAD, TOBB Konya Genç Girisimciler Kurulu, TUSKAD, Genç ASKON, Genç TÜMSIAD, Genç Memur-Sen, TÜGVA, MTTB Konya Subesi’nin de bulundugu Konya Genç Sivil Toplum Kuruluslari Baskanlari ve Yönetim Kurulu Üyeleri katilim sagladi.

Program, toplantiya katilan genç sivil toplum kuruluslari baskanlarinin selamlama konusmalari, gündeme dair degerlendirmeleri ve kurumlari ile ilgili yapmis olduklari çalismalar hakkinda bilgi vermelerinin ardindan son buldu.

Gerçeklestirilen toplantinin ardindan tüm katilimcilar adina ortak bildiri yayinlandi. Ülkemizin son dönemlerde kritik esiklerden geçtiginin ve bu konuda ülke gençligine büyük sorumluluklarin düstügünün vurgulandigi bildiride, “Konya Genç Sivil Toplum Kuruluslari olarak ülkemiz üzerinde oynanmak istenen oyunun farkindayiz. Ülkemizin özellikle son yillarda yakaladigi istikrardan, huzur ve baris ortamindan rahatsiz olan ser odaklari 7 Haziran seçimlerinin ardindan harekete geçerek toplumumuzu kaosun ve kardes kavgasinin içine çekmek istediler. Konya Genç Sivil Toplum Kuruluslari olarak, milletimizin oynanan bu oyuna asla geçit vermeyecegine, birligine ve kardesligine sahip çikacagina olan inancimiz sonsuzdur. Bu noktada ülkemizin gençligine de çok büyük sorumluluklar düsmektedir. Bizler her alanda kendimizi daha fazla gelistirmek ve daha iyi yetistirmek durumundayiz. Ülkemizin nüfusunun büyük çogunlugunun gençlerden olusmasi bu durumu bir kez daha zaruri kilmaktadir. Çünkü bu medeniyetin kökünün ezelde geleceginin ebedde olabilmesi ancak ayni kültürün ve dava suurunun nesilden nesile bozulmadan aktarilmasiyla olacaktir. Gençlik olarak yasanan olaylar karsisinda son derece uyanik ve duyarli olmak zorundayiz. Yasanan terör olaylarinda özellikle gençlerin seçilmesi ve ön saflarda kullanilmasi ise bizleri üzmektedir. Ülkemizin geleceginin insasi için çalismasi gereken gençlerimizin terör olaylarinda kullanilmasi eli kanli terör örgütlerinin ve ondan nemalananlarin kirli yüzünü bir kez daha göstermistir. Ülkemizin 2023 hedefleri için genciyle yaslisiyla daha fazla çalismaya ihtiyaç duydugu bir dönemde yasanan olaylarin bir an önce son bulmasi ve yeniden her alanda istikrarin saglanmasi en büyük temennimizdir. Konya Genç Sivil Toplum Kuruluslari ve is dünyasinin genç temsilcileri olarak bizler gerek sehrimizin ve gerekse de ülkemizin sorunlarina çözüm üretmek ve ekonomik gelisimine katki saglamak adina çalismaktan asla vazgeçemeyecegimizin altini çizmek isteriz. Bir çagi kapatip yeni bir çagi açan Fatih’in nesli olarak zaferle degil seferle yükümlü oldugumuzun bilinciyle harekete etmeye, bir ve beraber olmaya devam edecegiz. Bugün yapmis oldugumuz istisare toplantimizin sehrimizdeki birlik ve beraberligin en büyük göstergesi olduguna inaniyoruz. Bugüne kadar oldugu gibi bugünden sonra da ülkemizin gelecegi için ortak çalismalarimizin ve istisarelerimizin devam edecegini belirtmek isteriz” denildi.

13.10.2015

 

Önceki Haber Sonraki Haber